Naga MarketsZapraszamy Państwa na przegląd czwartkowego rynku (31 marca) pod kątem walut, towarów oraz indeksów przygotowany specjalnie dla portalu Comparic.pl przez EFIX Dom Maklerski S.A.

Waluty

Na rynku trwa korekta po znaczącym osłabieniu dolara, które związane było z „gołębim” komunikatem wysłanym przez szefową FED.  Póki co zarówno cofnięcie na indeksie dolarowym jak i na większości głównych par wygląda korekcyjne, a to oznacza, że dalszy proces osłabiania amerykańskiej waluty wydaje się bardziej prawdopodobny. Mechaniczne lub świecowe sygnały kontynuacji osłabiania dolara widzimy na wykresach kilku głównych par (patrz poniższy zrzut z modułu Skanery aplikacji EFIX Explorer), wobec czego w ciągu najbliższych godzin można oczekiwać prób kontynuacji oglądanych ruchów.

Te artykuły również Cię zainteresują
1

Na obecnym etapie dzisiejsza zmienność na tych rynkach jest mniejsza od połowy średniej zmienności z ostatnich sesji wobec czego wydaje się, że potencjał wzrostowy tych wybranych par jest całkiem atrakcyjny.

2

Problemem dla tych sygnałów może być jednak kalendarz, a konkretnie jutrzejsze dane z amerykańskiego rynku pracy. Zazwyczaj przed ważnymi danymi w szczególności po sporych ruchach, rynki wstrzymują nieco oddech i czekają na dalszy rozwój wypadków. Jeśli więc nie zobaczymy jakiś wyraźnych ruchów (osłabienia dolara) w ciągu najbliższych kilku godzin, to obawiałbym się, że konsolidacje (korekty) mogą się przeciągnąć do jutrzejszych, wczesnych godzin popołudniowych. Dla mnie preferowanym scenariuszem na rynku dolara jest jeszcze jedna, lokalna fala osłabienia tej waluty, po której to oczekiwałbym większej w dystansie i dłuższej w czasie korekty (czytaj umocnienia USD).

Towary

Na głównych, analizowanych przez nas towarach (ropa, złoto, srebro) trwają ruchy korekcyjne, które są czymś naturalnym biorąc pod uwagę skalę oglądanych w ostatnich miesiącach wzrostów.

3

invest

Na rynku złota i srebra w ostatnich dniach generowane były wskaźnikowe sygnały kontynuacji trendów wzrostowych (dane dzienne – sygnały z 29 marca)), jednak póki co przełożyło się to tylko na bardziej wyraźny ruch na złocie.

4

Należy jednak zaznaczyć, że póki co żadne ważne opory na tym rynku nie zostały pokonane (najbliższy 1245), a tym samym potwierdzonych sygnałów zakończenia korekty nie ma. Patrząc na wykres długoterminowy złota (cykliczność, analiza wsparć i oporów, struktura ostatniej fali wzrostowej) wydaje się, że preferowanym kierunkiem trendu w perspektywie najbliższych tygodni  powinno być pogłębienie korekty.

5

Moim zdaniem pierwszych, poważnych kontr strony popytowej oczekiwałbym po teście ważnego wsparcia znajdującego się na 1193. W wariancie pesymistycznym i raczej w średnioterminowej perspektywie, spadki kursu złota mogłyby sięgnąć okolic 1140 w horyzoncie do końca maja br. gdzie wypada okno czasowe dla modelowego cyklu dobrze udokumentowanego na tym rynku.

Indeksy

Duże zróżnicowanie widzimy w ostatnim czasie na głównych indeksach, gdzie niektóre z nich (np. główne europejskie) od kilku tygodni znajdują się w ruchach korekcyjnych, a w tym czasie inne (np. główne indeksy z USA) kontynuują wzrosty. Jeśli spojrzymy jednak na S&P500 łatwo zauważyć, że zbliżyliśmy się już do ważnych oporów usytuowanych w okolicach 2093 pkt., a rynek zaczyna się robić wskaźnikowo wykupiony.

6

Tym samym w perspektywie najbliższych dni można oczekiwać jakiegoś cofnięcia, które jednak powinno być raczej kilkudniowym ruchem korekcyjnym. Moim zdaniem ewentualna korekta nie powinna przekroczyć strefy 1990-1955, która tworzona jest przez wewnętrzne linie średnioterminowej konsolidacji.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here