Alfa Forex

Caterpillar Inc.

CATDaily

W trakcie wczorajszej sesji nastąpiła aktywacja formacji podwójnego szczytu na wykresie Caterpillar’a. W trakcie ostatniego tygodnia stronie podażowej udało się przełamać kolejno: średnie kroczące – 20-okresową oraz 50-okresową, linię 2,5-miesięcznego trendu wzrostowego oraz, wczoraj, wsparcie 84,60. Niedźwiedzie mają teraz otwartą drogę aż do poziomu 79,10 USD (dopiero tam znajduje się najbliższe silne wsparcie), a więc do zdobycia pozostaje prawie 5 dolarów. Tydzień temu lekki sygnał sprzedaży dał MACD, który w poniedziałek spadł dodatkowo poniżej poziomu zera, co również przemawia za sprzedającymi. Poza tym Caterpillar, od niemal roku, znajduje się w trendzie spadkowym, a od przeszło siedmiu miesięcy jest poniżej 200-dniowej średniej kroczącej.

United Technologies Corp.

UTXDaily

Dolne ograniczenie średnioterminowego kanału spadkowego sprzedający zaatakowali na wykresie spółki UTX. Wszystkie trzy sesje tego tygodnia, pomimo wczorajszej, jednodolarowej, dodatniej luki na otwarciu, były spadkowe. Obszar obrony składający się z wspomnianego ograniczenia kanału oraz wsparcia 110,2 okazał się, przynajmniej na razie, zbyt silny dla podaży. Niemniej jednak, za sprzedającymi przemawia nie tylko południowy kanał, ale także przełamane średnie kroczące oraz skierowany w dół, ujemny MACD. Jeżeli niedźwiedzie zdołają się przedostać przez ten problematyczny rejon, ich celem powinno stać się okrągłe 107 dolarów za akcję. Jeżeli jednak będzie inaczej, byki będą starać się najpierw o dotarcie do poziomu poniedziałkowego otwarcia – 112,2, a następnie o zanegowanie poniedziałkowej luki, czyli osiągniecie poziomu 113,2.

Exxon Mobil Corp.

XOMDaily

W dwumiesięcznym kanale spadkowym znajduje się cena akcji spółki naftowej Exxon Mobil. Aktualnie za jeden udział zapłacić trzeba 82,37 USD. Sprzedającym udało się wczoraj przełamać wsparcie 82,68 USD, czyli wyznaczone w marcu, trzyletnie minimum spółki. Teraz niedźwiedzie zmierzają ku oddalonemu o niecałe 3 dolary wsparciu 79,70. Teoretycznie, przełamanie dolnego ograniczenia kanału mogłoby przyspieszyć spadki, jednak nawet teraz są one na całkiem wysokim poziomie – 8,5% straty w dwa miesiące. Najbliższym wsparciem jest poziom 79,70 USD. Za niedźwiedziami przemawiają średnie kroczące – XOM od przeszło miesiąca znajduje się poniżej średniej 50-okresowej, od 10 miesięcy poniżej 200-okresowej, a od zeszłego tygodnia także poniżej 20-okresowej, a dodatkowo na południe znów skierowany jest MACD. Na koniec warto zaznaczyć, że trend spadkowy na akcjach Exxon’a trwa już prawie rok.


Admiral-Markets-LogoPromocja – Tylko dla użytkowników serwisu Comparic.pl 25% premia przy zasileniu rachunku. Szczegółowych informacji udzielimy mailowo. Piszcie do nas na adres: info@admiralmarkets.pl. Możecie również wypróbować konto demo.

STO

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here