Naga Marketsdanske-bank-logoAnalitycy Danske bez przerwy monitorują rynek w poszukiwaniu najświeższych informacji oraz potencjalnych market movers czy też sygnałów do zawarcia transakcji. Dlatego nie kto inni, jak właśnie oni są idealnym źródłem informacji na temat tego, co dzieje się na rynku i które z wydarzeń zaplanowanych w kalendarzu makroekonomicznym są najważniejsze:


Dziś głównymi wydarzeniami dnia są raporty z Niemiec i Stanów Zjednoczonych. Zamówienia niemieckich fabryk na dobra trwałe okazały się być nieco mniejsze niż w styczniu. Opublikowany dziś raport za luty wskazał spadek tempa zakupów o 1,2%. Początkowo odbiło się to dość negatywnie na EUR/USD, które przetestowało wsparcie w okolicy 1,1340 jednak obecnie obserwujemy korektę spadków.

Te artykuły również Cię zainteresują
Ropa, waluty, indeksy? Handluj dowolnym instrumentem z pomocą FxPro – sprawdź konkurencyjną ofertę brokera.

Wciąż czekamy na publikację indeksu PMI ISM za marzec. Pomimo nieco lepszych prognoz dotyczących tego wskaźnika (54,0 wobec 53,4 poprzednio), które najprawdopodobniej się sprawdzą, nie oczekujemy większych ruchów na EUR/USD. Para powinna pozostać w dotychczasowej konsolidacji w oczekiwaniu na jutrzejsze sprawozdanie z posiedzenia FOMC.EURUSDH4Wartym nadmienienia faktem jest powrót ropy WTI poniżej średniej pięćdziesięciookresowej. Spadki na ropie odbijają się również na walutach z nią powiązanych – surowcowych CAD, NOK czy RUB. Przy bliższej inspekcji dostrzegamy, że spadki walut nie korespondują już w ten sam gwałtowny sposób z spadkami ropy. Dlatego, pomimo faktu, że ceny surowca wciąż zniżkują, analitycy Danske nie oczekują niezwykle niedźwiedziej sesji dla CAD, NOK czy RUB.

USD/CAD przebiło niedawno linię trendu. Danske Bank nie oczekuje jednak sporych wzrostów na tej parze. Czy czeka nas więc retest przebitej linii?
USD/CAD przebiło niedawno linię trendu. Danske Bank nie oczekuje jednak sporych wzrostów na tej parze. Czy czeka nas więc retest przebitej linii?Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here