Naga Marketsdanske-bank-logoWydaje się, że dzisiejsza sesja upłynie podobnie jak minione dwie w tym tygodniu – niezwykle spokojnie. Jedynym ważnym odczytem makroekonomicznym pozostaje amerykański raport dotyczący tak zwanej sprzedaży nieruchomości w toku. Czego możemy spodziewać się po dzisiejszym dniu?


Dzisiejszy przegląd z racji wyjątkowego okresu (dni pomiędzy świętami Bożego Narodzenia a Nowym Rokiem są tradycyjnie bardzo spokojne na rynkach) będzie nieco inny niż zwykle – ostrzegają na wstępie analitycy Danske i zapraszają do zapoznania się z najważniejszymi informacjami minionych godzin.

Otrzymuj komentarze makroekonomiczne największych banków na swój adres email – odbierz darmowy okres próbny usługi FxWatcher i wykorzystaj przewagę na rynku!

W trakcie wtorkowej sesji, amerykańskie parkiety zamknęły się odrobinę wyżej. Za wzrosty pomimo braku wolumenu odpowiadają świetne informacje dotyczące zaufania konsumentów w Stanach. Wskaźnik w grudniu znalazł się na najwyższym poziomie od piętnastu lat, co spowodowało również wzrost prognoz dotyczących chociażby zmiany w poziomie inwestycji. Te mają stabilnie wzrastać w 2017 roku na fali rosnących cen energii – ocenia Danske Bank.

Poruszając temat energii, nie można nie spojrzeć na wykres cen ropy naftowej. Czarne złoto pozostaje na siedemnastomiesięcznych szczytach – za baryłkę WTI płacimy już ponad 54 dolary! oil-wtiweeklyW trakcie dzisiejszej sesji azjatyckiej poznaliśmy również japońskie raporty dotyczące produkcji przemysłowej oraz sprzedaży detalicznej. Obie publikacje okazały się pozytywne dla JPY, kontynuując dotychczasowy trend poprawy warunków ekonomicznych w kraju Kwitnącej Wiśni.

Dziś, jak wskazaliśmy we wstępie skupiać będziemy się wyłącznie na publikacji dotyczącej amerykańskiego rynku nieruchomości. Raport dotyczący pendng home sales powinien wykazać zadowalający wzrost na poziomie 0,5% m/m. Wskaźnik ten dobrze określa przyszły kształt, znacznie ważniejszego dla rynków finansowych, raportu dotyczącego liczby domów jakie zostały sprzedane na rynku wtórnym – zwraca uwagę Danske.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułRzut okiem na złotówkę – EURPLN, GBPPLN, USDPLN 28 grudnia 2016
Następny artykułLloyds: EUR/USD w kierunku 0.90?
Adam Rak redaktor Comparic.pl
Redaktor Comparic.pl. Odpowiedzialny również za dział Wideo Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Z inwestycjami związany od 2011 roku, pierwsze doświadczenia zdobywał na GPW. Forex poznał na pierwszym roku studiów, a od końca 2013 roku jest aktywnym traderem. Jego inwestycje mają charakter typowo spekulacyjny, rzadko utrzymuje otwarte pozycje dłużej niż kilka godzin. Wyznaje zasadę wyższości księgowanych zysków, nad zyskami papierowymi. W handlu wykorzystuje głównie Price Action posiłkując się poziomami Fibonacciego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here