Naga Marketsdanske-bank-logoWydaje się, że dzisiejsza sesja upłynie podobnie jak minione dwie w tym tygodniu – niezwykle spokojnie. Jedynym ważnym odczytem makroekonomicznym pozostaje amerykański raport dotyczący tak zwanej sprzedaży nieruchomości w toku. Czego możemy spodziewać się po dzisiejszym dniu?


Dzisiejszy przegląd z racji wyjątkowego okresu (dni pomiędzy świętami Bożego Narodzenia a Nowym Rokiem są tradycyjnie bardzo spokojne na rynkach) będzie nieco inny niż zwykle – ostrzegają na wstępie analitycy Danske i zapraszają do zapoznania się z najważniejszymi informacjami minionych godzin.

Otrzymuj komentarze makroekonomiczne największych banków na swój adres email – odbierz darmowy okres próbny usługi FxWatcher i wykorzystaj przewagę na rynku!

W trakcie wtorkowej sesji, amerykańskie parkiety zamknęły się odrobinę wyżej. Za wzrosty pomimo braku wolumenu odpowiadają świetne informacje dotyczące zaufania konsumentów w Stanach. Wskaźnik w grudniu znalazł się na najwyższym poziomie od piętnastu lat, co spowodowało również wzrost prognoz dotyczących chociażby zmiany w poziomie inwestycji. Te mają stabilnie wzrastać w 2017 roku na fali rosnących cen energii – ocenia Danske Bank.

Poruszając temat energii, nie można nie spojrzeć na wykres cen ropy naftowej. Czarne złoto pozostaje na siedemnastomiesięcznych szczytach – za baryłkę WTI płacimy już ponad 54 dolary! oil-wtiweeklyW trakcie dzisiejszej sesji azjatyckiej poznaliśmy również japońskie raporty dotyczące produkcji przemysłowej oraz sprzedaży detalicznej. Obie publikacje okazały się pozytywne dla JPY, kontynuując dotychczasowy trend poprawy warunków ekonomicznych w kraju Kwitnącej Wiśni.

Dziś, jak wskazaliśmy we wstępie skupiać będziemy się wyłącznie na publikacji dotyczącej amerykańskiego rynku nieruchomości. Raport dotyczący pendng home sales powinien wykazać zadowalający wzrost na poziomie 0,5% m/m. Wskaźnik ten dobrze określa przyszły kształt, znacznie ważniejszego dla rynków finansowych, raportu dotyczącego liczby domów jakie zostały sprzedane na rynku wtórnym – zwraca uwagę Danske.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here