Naga MarketsBardzo ciekawy okres zaczął nam się na rynkach. Pisałem wczoraj o możliwych sygnałach na wielu parach, a dzisiaj jest ich aż 9 i to napisałem o 2-3, na których też może się coś pojawić. Otwartych zostało kilka pozycji o czym oczywiście zaraz w artykule:

AUD/JPY:

Para doszła do wsparcia i wkrótce może pojawić się jakiś sygnał do zagrania. Jeśli nastąpi odbicie od obecnego poziomu i pojawi się sygnał Price Action z D1  (Formacje Price Action: Pin Bar, Fakey, Inside Bar) wtedy można zagrywać longi. Jeśli jednak poziom ten zostanie przebity w dół, wtedy przeniosę się na wykres 4-godzinny i tam czekać będę na re-test od dołu tego poziomu oraz sygnał sprzedaży.

AUD/USD:

Na Aussie został wczoraj otwarty short. Outside Bar, o którym pisałem, doszedł do skutku, później nastąpiła korekta która niemal wyrzuciła pozycję na Stop Loss. Jednak zabrakło kilku pipsów i teraz short ze SL około 30 pips, przynosi zysk 60, a TP ustawione jest kolejne 130 pipsów niżej. Pozostaje czekać.

EUR/AUD:

Para wybiła wczoraj nad kluczowy opór i pozostawało czekać na re-test od góry tego poziomu. Cena jednak zdecydowanie spadła i obecnie znajduje się pod poziomem wcześniejszego oporu, który powinien stanowić wsparcie. Teraz pozostaje obserwować sytuację i jeśli cena wybije znowu nad opór, cofnie się i tym razem będzie respektować ten poziom, wtedy wchodzić będę w longi po sygnale z PA na H4.

EUR/JPY:

Piękny sygnał sprzedaży na Euro do Jena. Pin bar odbijający od oporu i na 50% zniesienia ustawiłem zlecenie sell limit. Niestety korekta zatrzymała się dosłownie pips od planowanego poziomy otwarcia i runęła w dół. Niestety tak czasami kończy się ustawianie zleceń limit, ale oczywiście zdaję sobie z tego sprawę. Jako, że cena spadła już dużo dalej niż 2xSL (który wynosił 22 pipsy, a cena poszła w dół o 150) kasuję zlecenie.

EUR/USD:

Wyłamanie długotrwałej konsolidacji na Eurodolarze w dół! Wczorajsza sesja zamknęła się poniżej wsparcia i teraz jest jeden kierunek – południe. Pozostaje czekać na korektę wzrostową, która przetestuje od dołu wcześniejsze wsparcie (teraz opór) i otwierać shorty. Do kolejnego wsparcia jest około 220 pipsów.

GBP/AUD:

Po wybiciu nad opór i zamknięciu się ponad nim bardzo długiej wzrostowej świecy kolejna, która się pojawiła to była świeca pin bar, testująca wcześniejszy opór (który teraz stanowić powinien wsparcie). Obecnie cena jest mocno pod 50% jej zniesienia, ale to tym lepiej jeśli chodzi o otwarcie pozycji, bo SL wyniesie zaledwie 20 pipsów przy celu na 600 pipsów! Potencjał zysku do ryzyka to 30, oczywiście nie wiadomo jak rozwinie się pozycja, ale przy osiągnięciu poziomu TP przyniosłaby 60% przyrostu konta, z ryzykiem zaledwie 2%.

NZD/JPY:

Para spadła poniżej kluczowego wsparcia i teraz testuje je od dołu na H4. Obecna świeca może okazać się świecą pin bar i będzie można ustawiać zlecenie sell limit na 50% jej zniesienia. Trzeba jednak zaczekać oczywiście na zamknięcie. Nigdy nie wolno wchodzić na świecy,która jest w trakcie tworzenia (chyba że jest już po świecy sygnalnej).

Do Price Action polecam wypróbować brokera XM , który ma 5 świec dziennych w tygodniu a do tego oferuje 30USD na konto bez depozytu i można śmiało go przetestować: LINK

NZD/USD:

Druga para z Dolarem nowozelandzkim na razie odbija od kluczowego wsparcia. Jeśli pojawiłby się wyraźny sygnał kupna z Price Action na D1 można grać longi wbrew panującemu trendowi. Jeśli jednak wsparcie zostanie przebite, to tak jak w przypadku wcześniejszej pary, czekać będziemy na re-test i sygnał sprzedaży z wykresy H4.

USD/CAD:

Trwa gwałtowny trend wzrostowy na Kanadyjczyku. Wczoraj pojawił się ciekawy sygnał kupna zaraz nad wcześniejszym oporem (teraz wsparciem). Była to świeca Outside Bar, na 50% której można było otworzyć pozycję. Stop Loss to 20 pipsów a celem jest 180 pipsów czyli kolejny opór. Jak na razie pozycja rozwija się dobrze, ale to długa droga do Take Profit.

Podsumowanie:

To bardzo ciekawy czas dla systemu i zostało otwartych sporo pozycji, które mają niezwykle korzystny potencjał zysku do ryzyka. Oczywiście trzeba pamiętać, że po pierwsze mogą się zakończyć Stop Lossami, a po drugie nie zawsze udaje się wejść w aż tak ciekawe pozycje. Niemniej jednak do Świąt Bożego Narodzenia może sporo dziać się na rynkach, co da nam okazje do tradingu.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here