Naga MarketsRynki przetrawiały wczoraj decyzję o zmniejszeniu skupu aktywów przez Fed. Ucierpiał na tym głównie Eurodolar, który zanurkował dość gwałtownie. Nowych wiadomości, na które mogą czekać inwestorzy brak. Zapraszam na dzisiejszy przegląd potencjalnych setupów price action:
AUD/NZD:
Para zbliża się do oporu , gdzie można szukać sygnałów sprzedaży z price action (Formacje Price Action: Pin Bar, Fakey, Inside Bar), tak aby grać zgodnie z panującym trendem spadkowym.

 

 

CAD/JPY:
Para broni wsparcia. Ostatnie dwie dzienne świece można uznać za sygnały silnego popytu w okolicach 90.80. Potwierdzeniem kupna będzie przebicie 91.365 wtedy można liczyć na silną korektę. Trend jest jednak spadkowy i trzeba być ostrożnym.

 

 

EUR/USD:

ebook skuteczny daytrading

Ziścił się scenariusz spadkowy. Cena przebiła lekko opór na 1.3830 i runęła w dół. Obecnie obowiązuje tylko jeden kierunek: na południe. Ponowny test oporu od dołu będzie dobrą okazją do otwierania shortów.

 

 

GBP/AUD:
Para spada po teście lokalnego oporu. Kolejne wsparcie jest około 100 pipsów niżej. O początku większego trendu spadkowego świadczyć będzie dopiero zamknięcie poniżej 1.80000

 

 

GBP/CAD:
Stare przysłowie mówi: “jak coś nie chce rosnąć to będzie spadać”. Mimo słabości Dolara kanadyjskiego para z Funtem nie może przebić oporu testując go już 15! razy na wykresie dziennym. Wczorajsza sesja to pin bar i sygnał sprzedaży, który można rozegrać na 3 sposoby:
– Sprzedaż po przebiciu minimum, stop loss powyżej maksimum,
– Sprzedaż po przebiciu minimum, stop loss powyżej 50% zniesienia świecy (lepszy stosunek zysku do ryzyka niż w pierwszym przypadku – większe prawdopodobieństwo straty),
– Sell limit na 50% zniesienia świecy, SL powyżej maksimum. Lepszy stosunek zysku do ryzyka niż w pierwszym przypadku i bezpieczniejszy SL niż w drugim. Jednak jest ryzyko, że korekty nie będzie i pozostanie obserwacja rozwijającego się trendu bez pozycji.
Warto też przypomnieć, że sygnał sprzedaży sprzed miesiąca również cały czas obowiązuje i jeśli ktoś wtedy otworzył shorta nadal może go mieć, a swap jest korzystny dla pozycji krótkich.

 

 

GBP/USD:
Kurs Kabla wyraźnie się załamał i obecnie należy szukać jedynie pozycji krótkich jeśli nastąpi jakaś korekta wzrostowa.

 Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułBlok po 22 – EUR/GBP i CAD/JPY
Następny artykułGOLD – Szansa na wzrosty
Redaktor Naczelny Comparic.pl. Trader od 2003r., zawodowo od 2006r. na rynku Forex. Zwolennik technicznego podejścia do rynków - obecnie skupia się na technice Ichimoku oraz Price Action, z której prowadzi szkolenia i seminaria. Szczególną uwagę w tradingu zwraca na korzystny stosunek zysku do ryzyka. Prelegent na wielu konferencjach dotyczących inwestowania na rynkach kapitałowych, jako wykładowca współpracuje z największymi brokerami w Polsce i na świecie. Wiceprezes Fundacji FxCuffs - Edukacja i Rozwój Rynków Finansowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here