Naga MarketsNa rynkach nadal dużo się dzieje i widać, że końcówka roku będzie ciekawa. Do 18 grudnia zostało troszkę czasu i pewnie pojawi się kilka interesujących pozycji. Na razie niezbyt przyjemnie obserwuje się przegapione sygnały na EUR/JPY i EUR/USD, o których pisałem wczoraj: LINK. Mam nadzieję, że Państwu udało się wejść w nie i cieszyć teraz sporym zyskiem. W portfelu również dzieje się, ponieważ wczoraj zostały otwarte 2 nowe pozycje, a jedna ze starych zamknęła się na TP.

Zaczynamy:

GBP/AUD:

Oto pierwsza ze wspomnianych pozycji. Obserwowałem parę w poszukiwaniu sygnałów sprzedaży, jednak opór został przebity, a na wykresie 4-godzinnym pojawiła się świeca pin bar po przetestowanie oporu od góry i może to świadczyć o zamianie we wsparcie. Dlatego też ustawiłem zlecenie buy limit na 50% jego zniesienia ze Stop Lossem 80 pipsów. Celem jest kolejny opór, czyli 300 pips.

GBPAUDH4 9 12 2015

GBP/CHF:

Tu z kolei wczoraj zaliczony został Take Profit. Po sygnale wejścia w pozycję, który opisywałem na ukrytym forum Price Action, cena dość szybko spadła do najbliższego wsparcia.

Poziom ten został przebity i obecnie można obserwować co stanie się podczas korekty wzrostowej. Jeśli pojawi się sygnał sprzedaży z Price Action  (Formacje Price Action: Pin Bar, Fakey, Inside Bar) na H4, wtedy można rozważać wejście w shorty.

Do Price Action polecam wypróbować brokera XM , który ma 5 świec dziennych w tygodniu a do tego oferuje 30USD na konto bez depozytu i można śmiało go przetestować: LINK

GBPCHFDaily 9 12 2015

NZD/USD:

Kolejna z otwartych wczoraj pozycji. Obserwowałem wsparcie i wykres 4-godzinny w poszukiwaniu wejścia w longi. Sygnał z jednej świecy się nie pojawił, ale złożenie dwóch świec zaznaczonych na zielono daje 8-godzinną świecę pin bar. Dlatego też ustawiłem zlecenie limit na 50% jej zniesienia i otworzyłem longa. SL to 25pips, TP 140pipsów.

NZDUSDH4 9 12 2015

USD/CHF:

Dolar do Franka szwajcarskiego znajduje się nad wsparciem. Para jest bez wątpienia w długoterminowym trendzie wzrostowym (przebijając nawet maksymalny poziom sprzed 15 stycznia, gdzie nastąpiło uwolnienie kursu EUR i CHF). Dlatego też można szukać sygnałów wejścia w pozycję z wykresu D1 (na H4 zbyt duże jest spadkowe momentum).

USDCHFDaily 9 12 2015Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułGBP/USD – gramy na wybicie “kanału nocnego”
Następny artykułFarmacol [FCL], Stalexport [STX] – Gorące spółki dnia
Redaktor Naczelny Comparic.pl. Trader od 2003r., zawodowo od 2006r. na rynku Forex. Zwolennik technicznego podejścia do rynków - obecnie skupia się na technice Ichimoku oraz Price Action, z której prowadzi szkolenia i seminaria. Szczególną uwagę w tradingu zwraca na korzystny stosunek zysku do ryzyka. Prelegent na wielu konferencjach dotyczących inwestowania na rynkach kapitałowych, jako wykładowca współpracuje z największymi brokerami w Polsce i na świecie. Wiceprezes Fundacji FxCuffs - Edukacja i Rozwój Rynków Finansowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here