Naga Markets8 lutego 2013 7:10

Sesja Amerykańska: W trakcie sesji amerykańskiej eurodolar zanotował dynamiczny spadek w kierunku 1,3370 USD. Zniżka kwotowań wspólnej waluty miała miejsce na większości par walutowych, jednaka dynamika była największa na parach notujących ostatnio konsekwentne wzrosty (EUR/JPY, EUR/AUD, EUR/GBP). Równocześnie zaobserwować można było wzrost wyceny japońskiego jena, który skorzystał na pogorszeniu się nastrojów na rynku bardziej ryzykownych aktywów.

Sesja Azjatycka: Obrót w Tokio przebiega w zdecydowanie spokojniejszej atmosferze. Eurodolar stabilizuje się w okolicy ostatnich minimów. Próba wygenerowania korekty zatrzymała się w na poziomie 1,3415 USD. Ponownie obserwujemy umocnienie się japońskiego jena, który zyskuje zarówno wobec euro jak i amerykańskiego dolara. Polski złoty pozostaje stabilny blisko 4,16 EUR/PLN.

Kluczowe wydarzenia ostatnich 12 godzin:

– Inflacja w Chinach spowolniła w styczniu do 2,0 procent rok do roku z 2,5 procent w grudniu ubiegłego roku, podało w piątek rano narodowe biuro statystyczne. Dane są zgodne z oczekiwaniami analityków. Ceny produkcji spadły natomiast w styczniu o 1,6 procent rok do roku wobec spadku o 1,9 procent w grudniu ubiegłego roku. Dane są w tym przypadku zgodne z prognozami.

– Euro osłabiało się w czwartek wobec dolara i jena, ponieważ prezes Europejskiego Banku Centralnego (ECB) przestrzegł przed zagrożeniami dla perspektyw gospodarki regionu i powiedział, że kurs walutowy jest istotny dla wzrostu i stabilności cen.

Autor: Konrad Ryczko BossaFX

Comparic Forex Broker

Te artykuły również Cię zainteresują


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here