Naga Markets7 lutego 2013 7:10

Sesja Amerykańska: W trakcie sesji amerykańskiej notowania eurodolara podjęły próbę korekty ostatnich spadków, jednak skala zwyżki okazała się być ograniczona. Para EUR/USD dotarła do oporu 1,3543 USD, a następnie ponownie znalazła się w zakresie 1,3510 USD. Wycena pozostałych walut pozostawała względnie stabilna – wyjątkiem były tutaj kwotowania polskiego złotego, który w reakcji na decyzję RPP zanotował podwyższoną zmienność.

Sesja Azjatycka: Sesja Azjatycka przyniosła jak dotąd pogłębienie minimum na eurodolarze do poziomu 1,3503 USD. Równocześnie z zakresu tego wygenerowany został impuls wzrostowy do zakresu 1,3526 USD. Warto ponadto zwrócić uwagę na istotny spadek wyceny dolara nowozelandzkiego, który osłabił się wobec zagranicznych dewiz po publikacji danych makroekonomicznych.

Kluczowe wydarzenia ostatnich 12 godzin:

– Rada Polityki Pieniężnej (RPP) obniżyła w środę stopy czwarty raz z rzędu i komunikatem wysłała rynkom sygnał, że w marcu może zdecydować się na pauzę. Może, ale nie musi, powiedział prezes Narodowego Banku Polskiego (NBP) Marek Belka.

– We wtorek prezydent Francji Francois Hollande wezwał do ustanowienia celu w zakresie kursu wymiany euro, by ochronić walutę przed “nieracjonalnymi wahaniami”. Pomysł spotkał się jednak z krytyką ze strony Niemiec. W środę rzecznik niemieckiego rządu Steffen Seibert powiedział, że euro nie jest obecnie “zbyt mocne”.

Autor: Konrad Ryczko BossaFX

Comparic Forex Broker

Te artykuły również Cię zainteresują


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here