Naga Markets

20 lutego 2013 7:10

Sesja Amerykańska: Podczas godzin obrotu na giełdach w Stanach Zjednoczonych notowania eurodolara wzrosły do poziomu 1,3395 USD. Wzrost wartości euro znalazł odzwierciedlenie na większości zestawień walutowych, w tym wobec CHF oraz JPY. Równocześnie byliśmy świadkami spadku kwotowań funta szterlinga, który wyraźnie tracił zarówno wobec amerykańskiego dolara jak i wspólnej waluty.

Sesja Azjatycka: Początek sesji w Tokio przyniósł wyznaczenie nowych intra-sesyjnych maksimum na poziomie 1,3433 USD, skąd wygenerowany został ruch powrotny w kierunku wsparcia na 1,3407 USD. Ponadto warto zwrócić na mocny spadek wyceny NZD wobec dolara amerykańskiego.

Kluczowe wydarzenia ostatnich 12 godzin:

– We wtorek jen zyskiwał na wartości, po dwóch dniach spadków, gdyż minister finansów Japonii Taro Aso odciął się od pomysłu zakupu zagranicznych obligacji przez bank centralny. Aso poinformował na konferencji prasowej, że nie bierze pod uwagę zakupu zagranicznych obligacji jako jednego z elementów łagodzenia polityki pieniężnej, choć dzień wcześniej na taką możliwość wskazał premier Shinzo Abe.

Autor: Konrad Ryczko BossaFX

Comparic Forex Broker

Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here