Naga Markets

Sesja Amerykańska: Ograniczony handel podczas godzin sesji amerykańskiej przyniósł próbę spadków na eurodolarze. Impuls wygenerowany podczas płytkiego obrotu wyznaczył intra-sesyjne minimum w zakresie 1,3324 USD, a następnie notowania ponownie powróciły w zakres sesyjnej konsolidacji. Pozostałe pary pozostawały względnie stabilne.

Sesja Azjatycka: Obrót w Tokio rozpoczął się za pomocą gwałtownej zniżki euro w kierunku 1,3338 USD. Po kilkunastu minutach sytuacja została jednak opanowana i aktualnie kwotowania eurodolara odrabiają wcześniejsze straty (maksimum intra-sesyjne 1,3355 USD). Polski złoty kontynuuje ruch aprecjacyjny z godzin wcześniejszych zbliżając się do 4,18 EUR/PLN.Kluczowe wydarzenia ostatnich 12 godzin:

– W poniedziałek po południu euro traciło na wartości do dolara, gdyż prezes Europejskiego Banku Centralnego (ECB) powiedział, że aprecjacja wspólnej waluty oznacza ryzyko spadku inflacji oraz powtórzył, że istnieją zagrożenia dla gospodarki regionu.

– Członek ECB Ewald Nowotny powiedział w poniedziałek, że euro waha się w standardowych przedziałach i nie należy “dramatyzować” kursu wymiany wspólnej waluty.

Autor: Konrad Ryczko BossaFX

Comparic Forex Broker

XTBŚledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here