Naga Markets18 lutego 2013 7:55

Sesja azjatycka: Początek azjatyckiej sesji przyniósł siłę amerykańskiej waluty. Wartość dolara przez kilka godzin wzrastała w relacji do euro, jena oraz franka szwajcarskiego. Jednak wcześnie rano trend ten się odwrócił i amerykański dolar zaczął tracić względem powyższych walut, niwelując sporą część wcześniejszej zwyżki. Obecnie kurs EUR/USD oscyluje w okolicach 1,3345-1,3350.

Kluczowe wydarzenia ostatniego weekendu:

– Kraje G20 zobowiązały się do powstrzymania od konkurencyjnej dewaluacji walut i wszelkich form protekcjonizmu, a jednocześnie obiecały utrzymania otwartości swoich rynków, wynika z komunikatu opublikowanego na zakończenie dwudniowego spotkania ministrów finansów i szefów banków centralnych państw G20. Do spotkania doszło w Moskwie w dniach 15-16 lutego br.

– W Parlamencie Europejskim – dziś debata na temat unijnego budżetu, który półtora tygodnia temu zatwierdzili przywódcy Wspólnoty. Ustalili wtedy wydatki w latach 2014-2020 na poziomie 960 miliardów euro. Zgoda Europarlamenu jest konieczna, by budżet wszedł w życie, a tymczasem deputowani grożą wetem.

– Według członkini Rady Polityki Pieniężnej, Prof. E. Chojny-Duch, optymalny poziom stóp to 3,25 proc. Na najbliższym posiedzeniu RPP będzie więc wybierać między obniżką o 0,5 punktu procentowego lub kontynuowaniem dotychczasowego trendu minimalnych cięć stóp.

Autor: Dorota Sierakowska BossaFX

Comparic Forex Broker

Te artykuły również Cię zainteresują


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here