Naga MarketsDzień dobry!

Pierwsza połowa Londynu za nami, a więc zapraszam na popołudniową analizę.

Te artykuły również Cię zainteresują
Internet aż huczy od “FOMC to, FOMC tamto” i powiem szczerze, że już mi to wychodzi bokiem. Osobiście postanowiłem zarzucić pary dolarowe i poszukać czegoś spokojniejszego, jednakże na potrzeby analizy odniosę się oczywiście do całego rynku – a więc nikt nie wie co zrobi i co powie FOMC. A jeśli ktoś wie, to siedzi już dawno u Goldmana i nie ma dostępu do internetu ;-). Otóż publicyści przerzucają się pomysłami, czy już zwijanie, czy do końca roku zwijanie, a może podwyżka stóp procentowych. Otóż Szanowni Państwo, moim zdaniem Fed będzie powściągliwy, bo i nic go na razie nie pogania, a widać oznaki poprawy, które można przypisać QE. Zawsze gdy widzę trudny ar
tykuł dotyczący jakiejś sprawy, staram się ocenić horyzont czasowy opisywanych wydarzeń i zwyczajnie szukam na wykresie jakichś odniesień płynących z rynków.

Aktualny dzień i tydzień na EUR USD utrzymuje się na lekkim plusie. Poprzednie tygodnie też były korzystne dla Euro. Pojawiają się plotki o silnym poziomie 1.34. Na ten moment widać tam jedynie opór, ale cena chyba niezbyt ma ochotę tam w ogóle podchodzić. Rano dobry ZEW pchnął byczki do ataku, ale szybko się cofnęły. Patrząc jednak na crossy EUR widzimy znaczący ruch w górę w stosunku do CAD, AUD, GBP, JPY oraz NZD, a także lekkie umocnienie w stosunku do dolara (24-godzinna MA wciąż wznosząca), jednakże tu grozi nam konsolidacja do jutra.

Dolar natomiast nie pozostaje dłużny i również zyskuje niejako równolegle z Euro.

Z ciekawostek warto wskazać na Kabel (GBP USD), który tąpnął dziś znacząco, bo przeszło 100 punktów i dosłownie uderzył we wsparcie na 1.56. Ponieważ wspomniane wsparcie sięga aż po 1.55, jest dość sporo miejsca na wyhamowanie spadków. Zalecam ostrożność z odkupowaniem.

Z kolei EUR CAD atakuje właśnie high ubiegłego tygodnia na poziomie 1.3650 i toczy się tam najeżona knotami walka o utrzymanie poziomu i kontynuację. Mój target na dziś to 1.3690.

USD CHF i EUR CHF od kilku dni na wsparciach i mimo kolejnych prób kontynuacji aprecjacji franka, obrońcy dają mu póki co odpór. Czyżby zanosiło się na zmianę nastawienia rynku do tej, ponoć najbezpieczniejszej na świecie, waluty?Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here