Naga MarketsPoranny komentarz makroWitam Państwa serdecznie w przeglądzie piątkowego kalendarza danych makroekonomicznych. Koniec tygodnia handlowego pod kątem wydarzeń fundamentalnych wydaje się być raczej dosyć spokojny – nie widzimy wielu odczytów, które mogłyby wyraźniej zainteresować europejskich i amerykańskich inwestorów. W przeciągu dnia znajdzie się jednak kilka danych mogących zachwiać walutami.


Spokojne przedpołudnie w Europie

Europejski poranek to tak naprawdę jedynie włoskie CPI, którego rezultaty poznamy o godzinie 10:00. Kolejne dane pojawiają się dopiero przed starem handlu po drugiej stronie basenu (USA). Indeks cen konsumenckich w słonecznej Italii ma według prognoz wzrosnąć i znaleźć się po dodatniej stronie wykresu (0.3% vs -2.5%).

Kanada i USA o 13:30

O godzinie 13:30 poznamy dane z kanadyjskiego rynku pracy. Po dobrych wynikach styczniowych projekcje pokazują osłabienie. Stopa bezrobocia ma się zwiększyć o 1p.p. (do 6.7%), a zmiana zatrudnienia zejść na ujemne terytorium (-5 tysięcy etatów).

O tej samej godzinie USA publikuje mniej istotne dane dotyczące PPI m/m i r/r oraz PPI z wykluczeniem najbardziej zmiennych cen (czyli żywności i energii).

Indeks sentymentu konsumentów Uniwersytetu Michigan

Ostatnia informacja przed oficjalnym rozpoczęciem weekendu – który mam nadzieję spędzą Państwo wraz z nami na FxCuffs – to indeks sentymentu konsumenckiego publikowany przez Uniwersytet Michigan.

Poprzedni wynik 95.40, według prognoz ma wzrosnąć o 10 punktów bazowych do 95.50. Tak drobne wahania nie powinny mieć większego wpływu na rynek. Najważniejsze jest to, że punktowy wynik ankiet przeprowadzonych wśród konsumentów cały czas utrzymuje się na wysokim poziomie.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here