Naga MarketsWe wczorajszym przeglądzie instrumentów dla strategii price action Tylko Dołki i Szczyty wspominałem o parach krzyżowych z dolarem kanadyjskim. Dla większości z nich perspektywa pozostaje aktualna, a od tego czasu pojawił się dodatkowo potencjał dla par z jenem japońskim.

Na początek dwie pary gdzie pojawił się sygnał. Pierwszy miał miejsce wcześnie rano na parze EURUSD. O tej godzinie (4:30) jednak nie handluje, zatem sygnał został pominięty. To jak się okazało było dobre, bowiem pozycja byłaby stratna w przypadku jej zabezpieczenia ponad ostatnim szczytem.

Cały czas można tu rozglądać się za sygnałami sprzedażowymi. Strefa oporu jak widać zdaje egzamin.

Kolejna para, na której pojawił się sygnał to EURCAD. Ustanowienie niższego dołka i wybicie z konsolidacji miało tu miejsce po godzinie 12:30. Warto jednak mieć na uwadze dzisiejszą decyzję BoC ws. stóp procentowych oraz konferencje prasową Stephena Poloza.

Powyższa analiza została wykonana na rachunku u brokera XM, który oferuje $30 na start!

Kolejne impulsy na parach z jenem

Poniżej znajdują się tytułowe pary walutowej z jenem japońskim, gdzie na wykresie 4-godzinnym panuje trend spadkowy. W dniu wczorajszym utworzyły się tam nowe impulsy spadkowe. Potencjalne korekty, a raczej ich zakończenie będzie można wykorzystać do poszukiwania sygnałów sprzedażowych.

Wzrosty na złocie i GBPAUD

W przeciwieństwie do par z jenem, złoto i GBPAUD zwyżkowało i tam powstały impulsy wzrostowe. Panujący trend krótkoterminowy na tych walorach jest oczywiście rosnący, a zatem sensowne wydaje się poszukiwanie okazji do kupna po korektach, które mogą znieść od 33 do 66% zasięgu impulsów.

Bądź na bieżąco! Uruchom Rynki na Żywo w swojej przeglądarce


Zapraszamy na bezpłatne webinary prowadzone przez redaktorów Comparic.pl!
Aktualny harmonogram i zapisy na:   [otw_shortcode_button href=”http://www.xm.com/pl/webinars?gid=2585″ size=”small” icon_type=”general foundicon-calendar” icon_position=”left” shape=”radius” color_class=”otw-red” target=”_blank”]Webinary XM.COM[/otw_shortcode_button]Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here