Naga MarketsNa wielu parach walutowych, zwłaszcza tych z jenem japońskim rozpoczęły się korekty ostatnich impulsów spadkowych. Trend jaki panuje tam na wykresie 4-godzinnym bez wątpienia można uznać za spadkowy.

Biorąc pod uwagę powyższe, zakończenie korekt może być sygnałem do zajmowania pozycji krótkiej – zgodnie ze strategią price action Tylko Dołki i Szczyty. Warto przy tym obserwować jak na wykresie 4-godzinnym rozwija się taka korekta. Idealna sytuacja ma miejsce kiedy impuls spadkowy jest silny, a jego korekta formuje się powoli.

Te artykuły również Cię zainteresują
Poniżej znajduje się kilka wykresów par walutowych “nadających się” do spekulacji strategią TDiS. Zaznaczyłem na nich obszary oporu, gdzie rozglądać się można za sygnałami sprzedażowymi.

AUDUSD

Trend spadkowy na wykresie 4-godzinnym. Obecnie trwa odbicie od lokalnego wsparcia. W zaznaczonej strefie można rozglądać się za sygnałami sprzedażowymi na wykresie 30-minutowym.

Warto mieć tu na uwadze istotne dane dla greenbacka, których nie brakuje w w dzisiejszym kalendarzu makro. Poniżej zestawienie danych (źródło: investing.com), gdzie najważniejszy będzie protokół z posiedzenia FOMC (tzw. minutes):

GBPJPY

Na GBPJPY widoczny jest silny impuls spadkowy i jego korekta, który być może dotrze do obszaru oporu (różowy prostokąt). Para ta nie jest jednak moim faworytem z uwagi na dość wzburzoną akcję cenową jaką widzimy w ostatnio na parach z funtem.

Ważne dane dla GBP: Wskaźnik PMI dla usług o godz. 10:30

Bądź na bieżąco! Uruchom Rynki na Żywo w swojej przeglądarce

EURJPY

Na EURJPY podobnie jak na pozostałych parach z jenem japońskim, które zamieszczam poniżej. Trend spadkowy na wykresie 4-godzinnym i potencjał do korekty. Na wykresie dziennym widać natomiast pin bara z z długim knotem u dołu, który wskazywać może na odwrócenie. Liczę tu zatem na trochę głębszą korektę, przynajmniej do 50-66% zniesienia ostatniego ruchu spadkowego.

CADJPY

Korekta impulsu spadkowego na CADJPY trwa. Zakończenie korekty wzrostowej w obszarze oporu na 33-66% zniesieniu ostatniego impulsu spadkowego będzie potencjalnym sygnałem do sprzedaży.

Broker XM gwarantuje ochronę przed ujemnym saldem rachunku i 30 USD na start!

AUDJPY

Jak wyżej z tym, że tu w dniu wczorajszym miało miejsce zamknięcie w okolicach kluczowego poziomu wsparcia przy 83.75. Zobaczymy jak dalej będzie tworzyć się akcja cenowa. Momentum w trakcie trzech poprzednich dni wskazuje na potencjał do dalszych spadków.

NZDJPY

Na parze walutowej NZDJPY widoczny jest potencjał do korekty. Pierwszy raz od rozpoczęcia impulsu spadkowego na wykresie 4-godzinnym utworzyły się 3 następujące po sobie świece wzrostowe. Jeśli będzie ona głębsza i skieruje się do strefy oporu, można szukać tam sygnałów sprzedaży.


Zapraszamy na bezpłatne webinary prowadzone przez redaktorów Comparic.pl!
Aktualny harmonogram i zapisy na:   [otw_shortcode_button href=”http://www.xm.com/pl/webinars?gid=2585″ size=”small” icon_type=”general foundicon-calendar” icon_position=”left” shape=”radius” color_class=”otw-red” target=”_blank”]Webinary XM.COM[/otw_shortcode_button]Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here