Naga Marketsdzwonek gpw gieła papierów wartościowychPrzegląd informacji z GPW to cykl artykułów, w którym przyjrzymy się najważniejszym informacjom z polskiego rynku akcji. Skupimy się przede wszystkim na komunikatach opublikowanych po zakończeniu poprzedniej sesji. Wpisy będą zamieszczane wczesnym rankiem, żeby każdy mógł być na bieżąco jeszcze przed rozpoczęciem sesji.

Tauron podpisał umowę finansowania hybrydowego

Tauron Polska Energia S.A. jest spółką dominującą w Grupie Tauron – jednym z największych podmiotów gospodarczych w Polsce, dysponującym kapitałem własnym w wysokości około 18 miliardów złotych oraz zatrudniającym ponad 26 tysięcy pracowników. Podstawową działalnością Grupy Tauron jest wydobycie węgla, wytwarzanie, dystrybucja i sprzedaż energii elektrycznej oraz ciepła. Kapitalizacja spółki wynosi 3,7 mld PLN.

11 grudnia Tauron PE podpisał dwie umowy z Europejskim Bankiem Inwestycyjnym:

  1. a) umowa subskrypcyjna stanowiąca podstawę do przeprowadzenia emisji obligacji hybrydowych o łącznej wartości nominalnej 400 000 000 zł,
  2. b) umowa projektowa określająca szczegółowe wymogi dotyczące finansowanego zadania inwestycyjnego.

Środki, które zostaną pozyskane z emisji Obligacji będą przeznaczone na pokrycie wydatków TAURON Dystrybucja S.A. związanych z rozwojem i modernizacją infrastruktury sieci elektroenergetycznej w latach 2018-2022.

Emitowane Obligacje stanowić będą podporządkowane, niezabezpieczone, kuponowe papiery wartościowe na okaziciela, które zostaną objęte przez EBI w ramach operacji Europejskiego Funduszu na rzecz Inwestycji Strategicznych uruchomionego przez EBI wspólnie z Komisją Europejską w celu realizacji tzw. planu Junckera.

Orbex
wykres tauron d1 12.12.2018
Tauron D1, źródło: xStation

Unimot prezentuje wstępne przychody z listopada

Unimot S.A. jest spółką giełdową, specjalizującą się w obrocie gazem płynnym (LPG), gazem ziemnym (w tym LNG), biopaliwami oraz olejem napędowym. Oferuje szeroką gamę paliw płynnych i gazowych, zaopatrując w energię sektory: usług, rolnictwa, przemysłu oraz odbiorców indywidualnych i hurtowych. Kapitalizacja Spółki wynosi 69,7 mln PLN.

Zarząd Unimot podaje do publicznej wiadomości informację na temat wstępnych przychodów netto ze sprzedaży osiągniętych w listopadzie 2018 r.

Według wstępnych danych, Emitent osiągnął w listopadzie 2018 r., w ujęciu jednostkowym, przychody w wysokości 333 880 tys. zł. Przychody uzyskane w listopadzie 2018 r. są wyższe o ponad 35% od przychodów uzyskanych w analogicznym okresie roku poprzedniego (listopad 2017 r.: 247 122 tys. zł). Wzrost przychodów wynika głównie z wyższych cen oleju napędowego oraz wyższych wolumenów sprzedaży.

wykres unimot d1 12.12.2018
Unimot D1, źródło: xStation


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here