Naga Marketsdzwonek gpw gieła papierów wartościowychPrzegląd informacji z GPW to cykl artykułów, w którym przyglądamy się najważniejszym informacjom z polskiego rynku akcji. Skupiamy się przede wszystkim na komunikatach opublikowanych po zakończeniu poprzedniej sesji. Wpisy są zamieszczane wczesnym rankiem, żeby każdy mógł być na bieżąco jeszcze przed rozpoczęciem sesji.

Skonsolidowany raport roczny Santander

Santander Bank Polska (do 7 września 2018 r. Bank Zachodni WBK S.A.) jest trzecim pod względem wielkości aktywów bankiem w Polsce, oferującym rozwiązania finansowe dla osób indywidualnych, mikro, małych i średnich przedsiębiorstw oraz polskich i międzynarodowych korporacji. Bank świadczy usługi za pośrednictwem jednej z największych w Polsce sieci oddziałów i placówek partnerskich jak również poprzez elektroniczne kanały dostępu, w tym bankowość mobilną. Jego kapitalizacja wynosi 38,9 mld PLN, wchodzi w skład indeksu WIG20.

Te artykuły również Cię zainteresują

Zarząd Santander Bank Polska opublikował formularz skonsolidowanego raportu rocznego. Poniżej znajdują się wybrane dane finansowe:

Santander wyniki

wykres spl Santander D1 25.02.2019
Santander D1, źródło: xStation

Wstępne wyniki produkcyjne i sprzedażowe Grupy KGHM Polska Miedź S.A. za styczeń 2019 r.

KGHM jest światowym producentem miedzi i srebra z ponad 50-letnim doświadczeniem. Długoterminowym celem jest dołączenie do grupy dużych globalnych producentów miedzi o produkcji około 700 tys. ton miedzi rocznie przy jednoczesnym respektowaniu etyki biznesu, ochrony środowiska i społecznej odpowiedzialności. Posiada jedno z największych na świecie złóż miedzi, dzięki czemu ma zagwarantowaną ciągłość produkcji w Polsce przez kolejne 40 lat. Kapitalizacja Spółki jest na poziomie 19,8 mld USD, znajduje się ona w indeksie WIG20.

Zarząd KGHM Polska Miedź S.A. przekazuje wstępne wyniki produkcyjne i sprzedażowe Grupy KGHM Polska Miedź S.A. za styczeń 2019 r. Ostateczne kwartalne wyniki produkcyjne i sprzedażowe zostaną opublikowane w skonsolidowanym raporcie za I kwartał 2019 r.

wykres kgh KGHM D1 25.02.2019
KGHM D1, źródło: xStation

mBank – Szacunkowa wysokość składki na Bankowy Fundusz Gwarancyjny

W ramach Grupy mBanku firmy i klienci indywidualni mogą skorzystać z szerokiej oferty produktów i usług potrzebnych do zaspokojenia potrzeb finansowych. Ofertę mBanku uzupełnia leasing, faktoring, pełna oferta maklerska. W skład Grupy wchodzi również specjalistyczny mBank Hipoteczny. Osobom o wysokim statusie majątkowym, które cenią najwyższej klasy specjalistyczne usługi finansowe “szyte na miarę” oraz wysoką indywidualność, Grupa mBanku oferuje usługi z zakresu private banking, a także wealth management. Bank ma kapitalizację na poziomie 18,49 mld PLN, wchodzi w skład indeksu WIG20.

W związku z opublikowaniem w dniu 21 lutego 2019 roku informacji Bankowego Funduszu Gwarancyjnego (BFG) o łącznej kwocie składek na fundusz gwarancyjny banków i na fundusz przymusowej restrukturyzacji banków na 2019 rok, Zarząd mBanku S.A. informuje, że szacowana w oparciu o strukturę płatności Grupy mBanku za 2018 rok, wysokość łącznej składki na BFG do zapłaty w 2019 roku przez Grupę mBanku wyniesie ok. 256 mln zł.

Szacowana wysokość składki, która zostanie wliczona w ciężar kosztów pierwszego kwartału 2019 roku wyniesie ok. 215 mln zł, w tym roczna składka na fundusz przymusowej restrukturyzacji banków w wysokości ok. 202 mln zł. W pierwszym kwartale 2018 roku łączna składka Grupy mBanku na BFG wyniosła 117,3 mln zł, w tym 97,1 mln zł na fundusz przymusowej restrukturyzacji banków i 20,2 mln zł na fundusz gwarancyjny banków.

wykres mbk mBank D1 25.02.2019
mBank D1, źródło: xStation


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here