Naga Marketsdzwonek gpw gieła papierów wartościowychPrzegląd informacji z GPW to cykl artykułów, w którym przyglądamy się najważniejszym informacjom z polskiego rynku akcji. Skupiamy się przede wszystkim na komunikatach opublikowanych po zakończeniu poprzedniej sesji. Wpisy są zamieszczane wczesnym rankiem, żeby każdy mógł być na bieżąco jeszcze przed rozpoczęciem sesji.

Raport roczny PZU

Grupa PZU jest jedną z największych instytucji finansowych w Polsce oraz w Europie Środkowo-Wschodniej. Na jej czele stoi polska firma ubezpieczeniowa PZU SA (PZU). Inwestorem strategicznym PZU jest Skarb Państwa RP, który na koniec 2014 roku posiadał 35,2% udziału w kapitale zakładowym PZU. Kapitalizacja Grupy wynosi 36,16 mld PLN, spółka wchodzi w skład indeksu WIG20.

Zarząd Powszechnego Zakładu Ubezpieczeń Spółki Akcyjnej przekazuje 15 marca formularz skonsolidowanego raportu rocznego. Zysk netto w 2018 roku wyniósł 5368 mln PLN w porównaniu do 4185 mln PLN rok wcześniej. Oto skonsolidowany rachunek zysków i strat:

pzu wyniki

wykres PZU D1 18.03.2019
PZU D1, źródło: xStation

Eurocash publikuje raport roczny

Grupa Eurocash jest na rynku polskim liderem w hurtowej dystrybucji produktów FMCG, czyli szybko zbywalnych produktów spożywczych, chemii gospodarczej, alkoholi i wyrobów tytoniowych. Poprzez szereg formatów dystrybucji, Grupa Eurocash koncentruje się na hurtowej dystrybucji produktów FMCG do tradycyjnych sklepów detalicznych w całej Polsce. Kapitalizacja Spółki wynosi 3,13 mld PLN.

Zarząd Eurocash przekazał 18 marca formularz skonsolidowanego raportu rocznego. Zysk netto w 2018 roku wyniósł 111,65 mln PLN w porównaniu do 59,56 mln straty rok wcześniej. Oto podsumowanie wyników finansowych:

eurocash wyniki

wykres eur Eurocash D1 18.03.2019
Eurocash D1, źródło: xStation

Torpol – raport roczny

Spółka Torpol od ćwierć wieku modernizuje szlaki i linie kolejowe dostosowując ich jakość i parametry do wymogów stawianych przez unijne i międzynarodowe przepisy o ruchu kolejowym. Była pierwszą prywatną firmą w Polsce, która prowadziła prace przystosowujące linie kolejowe do prędkości 160 km/h. Na terenie miast tworzy zielone torowiska tramwajowe, wyposażone w systemy tłumienia drgań i ekrany akustyczne. Kapitalizacja Spółki wynosi 138 mln PLN.

15 marca Torpol opublikował skonsolidowany raport roczny. W 2018 roku zysk netto wyniósł 39,4 mln PLN w porównaniu do 9,8 mln rok wcześniej. Skonsolidowany rachunek zysków i strat prezentuje się następująco:

torpol wyniki

wykres tor Torpol D1 18.03.2019
Torpol D1, źródło: xStation


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here