Naga Marketsdzwonek gpw gieła papierów wartościowychPrzegląd informacji z GPW to cykl artykułów, w którym przyglądamy się najważniejszym informacjom z polskiego rynku akcji. Skupiamy się przede wszystkim na komunikatach opublikowanych po zakończeniu poprzedniej sesji. Wpisy są zamieszczane wczesnym rankiem, żeby każdy mógł być na bieżąco jeszcze przed rozpoczęciem sesji.

Polenergia publikuje raport roczny

Polenergia SA to pierwsza, polska, prywatna grupa energetyczna składająca się z pionowo zintegrowanych spółek działających w obszarze wytwarzania energii z konwencjonalnych i odnawialnych źródeł oraz dystrybucji i obrotu energią elektryczną. Powstała w wyniku konsolidacji dwóch grup aktywów kontrolowanych przez Polenergia Holding S.a r.l z siedzibą w Luksemburgu: Grupy PEP (Polish Energy Partners SA) – notowanej na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych firmy realizującej projekty energetyczne oparte na odnawialnych źródłach energii. Kapitalizacja Spółki wynosi 1,08 mld PLN.

Zarząd Polenergia SA opublikował 4 marca formularz skonsolidowanego raportu rocznego. Wypracowany w czwartym kwartale zysk pozwolił zakończyć rok kalendarzowy na plusie. Zyska netto na akcję jest na poziomie 7 groszy:

polenergia wyniki

wykres pep Polenergia D1 05.03.2019
Polenergia D1, źródło: xStation

AB przekazuje raport półroczny

Grupa AB plasuje się w czołówce największych dystrybutorów w Europie. Notowana na GPW od 2006 roku spółka prowadzi działalność w Polsce, Czechach i na Słowacji sprzedając produkty największych światowych producentów nowoczesnych technologii do ponad 16 500 partnerów handlowych. Obok ugruntowanej już pozycji na rynku sprzętu IT, Grupa AB z sukcesem prowadzi dystrybucję elektroniki użytkowej i produktów związanych z telefonią komórkową i naziemną telewizją cyfrowej DVB-T, rozwiązaniami cloud computing, AGD oraz innych usług. Kapitalizacja Grupy wynosi 332 mln PLN.

Grupa AB przekazała 4 marca formularz “rozszerzonego” skonsolidowanego raportu półrocznego. Zysk netto w drugim półroczu wyniósł 35,3 mln PLN, o 3,3 mln PLN mniej niż w analogicznym okresie rok wcześniej.

ab wyniki

wykres abe AB D1 05.03.2019
AB D1, źródło: xStation

Wittchen podaje dane o skonsolidowanych przychodach ze sprzedaży za luty 2019

Wittchen jest liderem na polskim rynku luksusowych dodatków, głównie skórzanych, w segmencie klasy wyższej i średniej. Grupa prowadzi także sprzedaż luksusowego obuwia skórzanego i luksusowej odzieży skórzanej oraz akcesoriów bagażowych. Kapitalizacja Spółki wynosi 288 mln PLN.

Zarząd Wittchen S.A. informuje, iż wartość skonsolidowanych przychodów ze sprzedaży za luty 2019 oraz w okresie styczeń – luty 2019 w stosunku do lutego 2018 oraz okresu styczeń – luty 2018 w podziale na segmenty sprzedaży wyniosła około:

wittchen wyniki

wykres wtn Wittchen D1 05.03.2019
Wittchen D1, źródło: xStation


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here