Naga Marketsdzwonek gpw gieła papierów wartościowychPrzegląd informacji z GPW to cykl artykułów, w którym przyglądamy się najważniejszym informacjom z polskiego rynku akcji. Skupiamy się przede wszystkim na komunikatach opublikowanych po zakończeniu poprzedniej sesji. Wpisy są zamieszczane wczesnym rankiem, żeby każdy mógł być na bieżąco jeszcze przed rozpoczęciem sesji.

PGNiG podaje szacunkowe wybrane skonsolidowane dane finansowe za IV kwartał i cały 2018 rok

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA jest liderem rynku gazu w Polsce. Działalność podstawowa spółki obejmuje poszukiwania i eksploatację złóż gazu ziemnego i ropy naftowej oraz import, magazynowanie, obrót i dystrybucję paliw gazowych i płynnych. Nowym segmentem działalności jest Energetyka, której rozwój jest elementem ewolucji PGNiG w kierunku nowoczesnego, zintegrowanego koncernu multienergetycznego, oferującego klientom gaz, energię elektryczną i ciepło. Kapitalizacja Spółki wynosi 41,95 mld PLN, wchodzi ona w skład indeksu WIG20.

Zarząd Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa SA przekazuje wstępne skonsolidowane wyniki finansowe Grupy Kapitałowej PGNiG w IV kwartale i całym 2018 roku.

pgnig wyniki

 

wykres pgn PGNiG D1 14.02.2019
PGNiG D1, źródło: xStation

JSW – zmiana terminu publikacji raportu rocznego

Jastrzębska Spółka Węglowa (JSW) to największy producent węgla koksowego typu 35 w Unii Europejskiej. Grupa JSW przetwarza we własnych koksowniach około 45% produkowanego przez Grupę węgla koksowego dzięki czemu finalnie może oferować produkt bardziej przetworzony i o większej wartości. Spółka produkuje także węgiel do celów energetycznych, który sprzedawany jest głównie do elektrowni i elektrociepłowni. Jej kapitalizacja wynosi 7,41 mld PLN. JSW znajduje się w indeksie WIG20.

Zarząd Jastrzębskiej Spółki Węglowej S.A. informuje, iż zmianie uległ termin publikacji Jednostkowego i skonsolidowanego raportu rocznego za 2018 rok oraz Jednostkowego sprawozdania z płatności na rzecz administracji publicznej za 2018 rok. Zgodnie z harmonogramem publikacji raportów okresowych w 2019 roku, deklarowanym dniem publikacji Jednostkowego i skonsolidowanego raportu rocznego za 2018 rok oraz Jednostkowego sprawozdania z płatności na rzecz administracji publicznej za 2018 rok był dzień 21 marca 2019 roku.

Nowy termin publikacji Jednostkowego i skonsolidowanego raportu rocznego za 2018 rok oraz Jednostkowego sprawozdania z płatności na rzecz administracji publicznej za 2018 rok został wyznaczony na dzień 14 marca 2019 roku.

wykres JSW D1 14.02.2019
JSW D1, źródło: xStation


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here