Naga Marketsdzwonek gpw gieła papierów wartościowychPrzegląd informacji z GPW to cykl artykułów, w którym przyglądamy się najważniejszym informacjom z polskiego rynku akcji. Skupiamy się przede wszystkim na komunikatach opublikowanych po zakończeniu poprzedniej sesji. Wpisy są zamieszczane wczesnym rankiem, żeby każdy mógł być na bieżąco jeszcze przed rozpoczęciem sesji.

Skonsolidowany raport roczny PGE

PGE Polska Grupa Energetyczna S.A. jest jednym z największych producentów i dostawców energii elektrycznej w Polsce oraz jedną z największych firm z sektora elektroenergetycznego w Europie Środkowej i Wschodniej. Dzięki połączeniu własnych zasobów paliwa (węgla brunatnego), wytwarzaniu energii i finalnych sieci dystrybucyjnych, PGE gwarantuje bezpieczne i stabilne dostawy energii elektrycznej dla ponad 5 milionów domów, firm i instytucji. Kapitalizacja Grupy wynosi 19,99 mld PLN, wchodzi ona w skład indeksu WIG20.

Te artykuły również Cię zainteresują
Polska Grupa Energetyczna opublikowała 12 marca formularz skonsolidowanego raportu rocznego. Zysk netto w 2018 roku wyniósł 1511 mln PLN w porównaniu do 2605 mln PLN rok wcześniej. Oto najważniejsze dane finansowe Spółki:

PGE wyniki

wykres PGE D1 13.03.2019
PGE D1, źródło: xStation

Lotos publikuje formularz skonsolidowanego raportu rocznego

Grupa Kapitałowa Lotos jest drugim co do wielkości producentem paliw w Polsce. Jako jedyny podmiot prowadzi wydobycie węglowodorów w Polskiej Wyłącznej Strefie Ekonomicznej Morza Bałtyckiego. Prace w zakresie eksploatacji złóż ropy naftowej prowadzone są także, w ramach Grupy Kapitałowej Lotos, w obszarze Norweskiego Szelfu Kontynentalnego i na lądowych złożach ropy naftowej na terytorium Litwy. Kapitalizacja Grupy wynosi 17,56 mld PLN, wchodzi w skład indeksu WIG20.

Zarząd Grupy Lotos przedstawił 12 marca formularz skonsolidowanego raportu rocznego. Zysk netto w 2018 roku wyniósł 1587,4 mln PLN w porównaniu do 1671,8 mln PLN rok wcześniej. Poniżej znajdują się pozostałe najważniejsze dane:

lotos wyniki

wykres lts Lotos D1 13.03.2019
Lotos D1, źródło: xStation

Raport roczny AC S.A.

AC S.A. jest wiodącym w Polsce i liczącym się na świecie producentem samochodowych systemów LPG/CNG marki STAG. Na polskim rynku motoryzacyjnym AC S.A. działa od ponad 27 lat, zatrudnia ponad 500 osób i obecnie jest największą firmą w segmencie instalacji gazowych w kraju. Jak wskazują szacunki spółki, AC S.A. posiada ponad 50% udział w rynku polskim. Oferta produktowa AC S.A. dociera do ponad 40 krajów na całym świecie. Kapitalizacja Spółki wynosi 448 mln PLN.

AC S.A. opublikował formularz raportu rocznego dla emitentów prowadzących działalność wytwórczą, budowlaną, handlową lub usługową. Zysk netto w 2018 roku wyniósł 39 mln PLN w porównaniu do 30,7 mln PLN rok wcześniej. Oto wybrane dane finansowe:

AC wyniki

wykres acg AC D1 13.03.2019
AC D1, źródło: xStationConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here