Naga Marketsdzwonek gpw gieła papierów wartościowychPrzegląd informacji z GPW to cykl artykułów, w którym przyglądamy się najważniejszym informacjom z polskiego rynku akcji. Skupiamy się przede wszystkim na komunikatach opublikowanych po zakończeniu poprzedniej sesji. Wpisy są zamieszczane wczesnym rankiem, żeby każdy mógł być na bieżąco jeszcze przed rozpoczęciem sesji.

Zalecenie KNF dotyczące dywidendy Banku Pekao za 2018 rok

Bank Pekao SA działa od 85 lat, jest jedną z największych instytucji finansowych Europy Środkowo-Wschodniej. Biorąc pod uwagę siłę kapitałową mierzoną współczynnikiem wypłacalności, Pekao jest liderem wśród dużych banków w Polsce i jedną z najsilniejszych kapitałowo instytucji finansowych w Europie. Jego kapitalizacja wynosi 30,45 mld PLN. Spółka znajduje się w indeksie WIG 20.

Bank Polska Kasa Opieki Spółka Akcyjna niniejszym informuje, iż w dniu 25 lutego 2019 r. otrzymał z Komisji Nadzoru Finansowego indywidualne zalecenie zwiększenia funduszy własnych poprzez zatrzymanie przez Bank co najmniej 25% zysku wypracowanego w okresie od 1 stycznia do 31 grudnia 2018 r.

W otrzymanym indywidualnym zaleceniu KNF potwierdziła spełnianie przez Bank kryteriów kwalifikujących do wypłaty 75% dywidendy z zysku Banku wypracowanego w okresie od 1 stycznia do 31 grudnia 2018 r. na poziomie jednostkowym oraz skonsolidowanym. KNF potwierdziła też, iż Bank nie spełnia kryteriów kwalifikujących do wypłaty do 100% dywidendy z zysku Banku na poziomie jednostkowym i skonsolidowanym.

wykres peo Pekao D1 26.02.2019
Pekao D1, źródło: xStation

Skonsolidowany raport roczny Banku Millennium

Bank Millennium jest ogólnopolskim, uniwersalnym bankiem oferującym swoje usługi wszystkim segmentom rynku poprzez sieć oddziałów, sieci indywidualnych doradców i bankowość elektroniczną. Twórcom i akcjonariuszom Banku od początku przyświecała idea stworzenia nowoczesnej instytucji wykorzystującej najlepsze tradycje bankowości, z powodzeniem konkurującej we wszystkich segmentach rynku finansowego. Kapitalizacja Banku wynosi 11,11 mld PLN.

25 lutego Zarząd Banku Millennium opublikował formularz skonsolidowanego raportu rocznego. Poniżej znajdują się najważniejsze dane:

millennium wyniki

wykres mil Millennium D1 26.02.2019
Millennium D1, źródło: xStation

R22 publikuje skonsolidowany raport półroczny

Grupa R22 oferuje nowoczesne usługi w oparciu o samodzielnie wytworzone, zaawansowane rozwiązania i systemy teleinformatyczne, w modelach abonamentowych lub SaaS (ang. Software as a Service). Usługi oferowane przez Grupę R22 wykorzystywane są przez firmy, organizacje i osoby fizyczne do funkcjonowania w Internecie oraz do automatyzacji nowoczesnej komunikacji elektronicznej z odbiorcami. Grupa ma kapitalizację na poziomie 255 mln PLN.

Grupa R22 przekazała 25 lutego formularz “rozszerzonego” skonsolidowanego raportu półrocznego. Najważniejsze wyniki znajdują się poniżej:

r22 wyniki

wykres R22 D1 26.02.2019
R22 D1, źródło: xStation


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here