Naga Marketsdzwonek gpw gieła papierów wartościowychPrzegląd informacji z GPW to cykl artykułów, w którym przyglądamy się najważniejszym informacjom z polskiego rynku akcji. Skupiamy się przede wszystkim na komunikatach opublikowanych po zakończeniu poprzedniej sesji. Wpisy są zamieszczane wczesnym rankiem, żeby każdy mógł być na bieżąco jeszcze przed rozpoczęciem sesji.

JSW przekazał daty publikowania raportów

Jastrzębska Spółka Węglowa (JSW) to największy producent węgla koksowego typu 35 w Unii Europejskiej. Grupa JSW przetwarza we własnych koksowniach około 45% produkowanego przez Grupę węgla koksowego dzięki czemu finalnie może oferować produkt bardziej przetworzony i o większej wartości. Spółka produkuje także węgiel do celów energetycznych, który sprzedawany jest głównie do elektrowni i elektrociepłowni. Jej kapitalizacja wynosi 7,58 mld PLN. JSW znajduje się w indeksie WIG20.

Te artykuły również Cię zainteresują
Zarząd Jastrzębskiej Spółki Węglowej S.A. podaje do publicznej wiadomości terminy publikacji raportów okresowych w roku obrotowym 2019:

  1. Jednostkowy i skonsolidowany raport roczny za 2018 rok – 21 marca 2019 roku
  2. Jednostkowe sprawozdanie z płatności na rzecz administracji publicznej za rok obrotowy 2018 – 21 marca 2019 rok
  3. Skonsolidowany raport kwartalny za I kwartał 2019 roku – 16 maja 2019 roku
  4. Skonsolidowany raport za I półrocze 2019 roku – 22 sierpnia 2019 roku
  5. Skonsolidowany raport kwartalny za III kwartał 2019 roku – 21 listopada 2019 roku
wykres JSW D1 17.01.2019
JSW D1, źródło: xStation

Alior Bank otrzymał informację ratingową od S&P Global Ratings

Alior Bank działa od 2008 roku jako bank nowego typu – łączący zasady tradycyjnej bankowości z innowacyjnymi rozwiązaniami i produktami. Na GPW obecny jest od 2012, przeprowadzając największą ofertę publiczną prywatnej spółki w historii polskiej giełdy o łącznej wartości 2,1 mld zł. Od marca 2014 r. akcje Spółki zostały włączone do indeksu WIG20. Kapitalizacja Banku wynosi 7,29 mld zł.

Zarząd Alior Bank informuje, że w dniu 16 stycznia 2019 roku, agencja S&P Global Ratings  nadała podmiotowi Alior Bank S.A.:

  • Rating długoterminowy emitenta („Long-Term Issuer Credit Rating”) na poziomie ‘BB’ z perspektywą stabilną,
  • Rating krótkoterminowy emitenta („Short-Term Issuer Credit Rating”) na poziomie ‘B’.
wykres alr Alior D1 17.01.2019
Alior Bank D1, źródło: xStation

Unibep – wejście w życie umowy na realizację inwestycji w Kijowie

Unibep SA z Bielska Podlaskiego jest obecnie jednym z największych przedsiębiorstw budowlanych w Polsce, funkcjonującym na rynku od 65 lat. To spółka z przewagą polskiego kapitału, od 2008 roku notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Przez ponad 60 lat działalności firma stworzyła silną grupę kapitałową. Spółka ma kapitalizację rynkową na poziomie 172 mln PLN.

W nawiązaniu do raportu bieżącego nr 56/2018 z dnia 30 października 2018 r. w sprawie zawarcia z ukraińską spółką Martin Sp. z o.o. z siedzibą w Kijowie warunkowej umowy  na realizację w systemie generalnego wykonawstwa inwestycji polegającej na wykonaniu kompleksu robót budowlanych i instalacyjnych związanych z zakończeniem budowy kompleksu handlowo – rekreacyjnego w Kijowie na Ukrainie, Zarząd Unibep S.A. informuje, iż w dniu 16 stycznia 2019 r. otrzymał informację o wejściu w życie umowy kredytu pomiędzy Bankiem a Zamawiającym. W konsekwencji powyższego, z zastrzeżeniem robót objętych aneksem do Umowy, o którym Emitent informował w drodze raportu bieżącego nr 60/2018, w dniu dzisiejszym Umowa weszła w życie.

wykres uni Unibep D1 17.01.2019
Unibep D1, źródło: xStation
Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: notowania ropy | jsw notowanie | wiadomości kryptowaluty | indeks dow jones | pkn orlen kurs akcji | kurs zlotego |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here