Naga Marketsdzwonek gpw gieła papierów wartościowychPrzegląd informacji z GPW to cykl artykułów, w którym przyglądamy się najważniejszym informacjom z polskiego rynku akcji. Skupiamy się przede wszystkim na komunikatach opublikowanych po zakończeniu poprzedniej sesji. Wpisy są zamieszczane wczesnym rankiem, żeby każdy mógł być na bieżąco jeszcze przed rozpoczęciem sesji.

Wstępne wyniki finansowe Grupy Kapitałowej Inter Cars za 2018 rok

Inter Cars jest największym importerem i dystrybutorem części zamiennych do samochodów osobowych oraz pojazdów użytkowych. Oferta obejmuje również wyposażenie warsztatowe, w szczególności urządzenia do obsługi i naprawy samochodów oraz części do motocykli i tuningu. Pełni rolę wyspecjalizowanego podmiotu logistycznego, którego zadaniem jest organizacja i finansowanie przepływu towarów od producentów do lokalnych dystrybutorów, działających w formie filii, którzy dostarczają towar finalnym odbiorcom (warsztatom, sklepom, odbiorcom indywidualnym itp.). Kapitalizacja Inter Cars wynosi 3,2 mld PLN.

Zarząd Inter Cars S.A. podaje do publicznej wiadomości wstępne, szacowane skonsolidowane wyniki finansowe Grupy Kapitałowej Spółki za 2018 rok.

Wstępne skonsolidowane przychody ze sprzedaży Grupy Kapitałowej Spółki wyniosły w 2018 roku 7.935 mln zł, natomiast szacowany zysk netto Grupy Kapitałowej Spółki za rok 2018 wyniósł 223 mln zł i był o ok. 3% wyższy od zysku netto odnotowanego w roku 2017.

Wstępny szacowany skonsolidowany zysk netto Grupy Kapitałowej Spółki za IV kwartał roku 2018 wyniósł 42,4 mln zł i jest niższy o 11,6% od skonsolidowanego zysku netto za IV kwartał roku 2017.

W skali całego roku 2018 w porównaniu do roku 2017 należy podkreślić następujące czynniki wpływające na rentowność:

  1. a) wysoka dynamika sprzedaży zarówno w kraju jak i zagranicą;
  2. b) niższa rentowność w podstawowym segmencie działalności, jakim jest segment części do samochodów osobowych, która była związana ze strategiczną decyzją, by zwiększać udziały w rynku przy akceptacji zwiększonej liczby realizowanych projektów oraz zwiększonych kosztów pracy, przy utrzymaniu zatrudnienia na dotychczasowym poziomie;
  3. c) zwiększone wsparcie dla rozwijającej się sieci dystrybucji, co było związane przede wszystkim z inwestycjami w nowe lokalizacje filialne oraz z rosnącymi kosztami transportu;
  4. d) zwiększone koszty logistyki związane z obsługą większego wolumenu towarów wskutek pogorszenia rotacji;
  5. e) wyższe koszty odsetkowe wynikające z utrzymywania stanów magazynowych towarów wyższych niż optymalne.

Szacunkowy wskaźnik poziomu zadłużenia Grupy Kapitałowej Spółki na dzień 31 grudnia 2018 r., określony jako wartość długu netto do EBITDA na dzień 31 grudnia 2018 r., wyniósł 3,04.

Szacowany poziom zapasów w Grupie Kapitałowej Spółki na dzień 31 grudnia 2018 r. wyniósł 2.205 mln zł.

Jednocześnie Zarząd Spółki zwraca uwagę, że szczegółowe informacje na temat ostatecznych wyników osiągniętych przez Spółkę i jej Grupę Kapitałową w roku 2018 zostaną przekazane w skonsolidowanym i jednostkowym raporcie okresowym za rok 2018, które zostaną opublikowane w dniu 18 kwietnia 2019 r.

wykres car Inter Cars D1 19.03.2019
Inter Cars D1, źródło: xStation

Skonsolidowany raport roczny PCC Rokita

PCC Rokita SA to firma z ponad sześćdziesięciopięcioletnią tradycją, jedna z wiodących firm chemicznych w Polsce i największa na Dolnym Śląsku. Podstawowym obszarem działalności operacyjnej Emitenta jest produkcja i handel wyrobami chemicznymi, które wykorzystywane są przede wszystkim w przemyśle tworzyw sztucznych oraz w segmencie chemii przemysłowej jak również w przemyśle budowlanym i tekstylnym. Kapitalizacja Spółki wynosi 1,88 mld PLN.

18 marca Zarząd PCC Rokita przedstawił formularz skonsolidowanego raportu rocznego. Zysk netto w 2018 roku wyniósł 226,8 mln PLN w porównaniu do 182,4 mln PLN rok wcześniej. Oto najważniejsze dane finansowe:

pcc rokita wyniki

wykres pcr PCC Rokita D1 19.03.2019
PCC Rokita D1, źródło: xStation

Arctic – skonsolidowany raport roczny

Grupa Arctic Paper wywodzi się z Europy Północnej. Wysoka jakość produktów to wynik umiejętności i doświadczeń gromadzonych i przekazywanych przez papierników z pokolenia na pokolenie. Sprzedaje papiery pod markami – Amber, Arctic, G-Print, Munken, Pamo i L-Print. Amber i Munken, Pamo i L-Print są papierami niepowlekanymi, natomiast Arctic i G-Print to powlekane papiery wysokiej jakości. Kapitalizacja Spółki wynosi 253 mln PLN.

Arctic opublikował 18 marca formularz skonsolidowanego raportu rocznego. Zysk na akcję wyniósł 11 groszy w porównaniu do 53 groszy rok wcześniej. Oto wybrane dane finansowe:

arctic wyniki

wykres atc Arctic D1 19.03.2019
Arctic D1, źródło: xStation


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here