Naga Marketsdzwonek gpw gieła papierów wartościowychPrzegląd informacji z GPW to cykl artykułów, w którym przyglądamy się najważniejszym informacjom z polskiego rynku akcji. Skupiamy się przede wszystkim na komunikatach opublikowanych po zakończeniu poprzedniej sesji. Wpisy są zamieszczane wczesnym rankiem, żeby każdy mógł być na bieżąco jeszcze przed rozpoczęciem sesji.

Informacja o miesięcznych przychodach ze sprzedaży Grupy Kapitałowej Inter Cars

Inter Cars jest największym importerem i dystrybutorem części zamiennych do samochodów osobowych oraz pojazdów użytkowych. Oferta obejmuje również wyposażenie warsztatowe, w szczególności urządzenia do obsługi i naprawy samochodów oraz części do motocykli i tuningu. Pełni rolę wyspecjalizowanego podmiotu logistycznego, którego zadaniem jest organizacja i finansowanie przepływu towarów od producentów do lokalnych dystrybutorów, działających w formie filii, którzy dostarczają towar finalnym odbiorcom (warsztatom, sklepom, odbiorcom indywidualnym itp.). Kapitalizacja Inter Cars wynosi 3,05 mld PLN.

Zarząd Inter Cars S.A. („Spółka”), w celu podniesienia przejrzystości i przewidywalności wyników Spółki, w załączeniu przekazuje comiesięczną informację na temat przychodów ze sprzedaży spółek dystrybucyjnych Grupy Kapitałowej Inter Cars.

inter cars wyniki

wykres car Inter Cars D1 11.03.2019
Inter Cars D1, źródło: xStation

Wstępna informacja o przychodach ze sprzedaży towarów Grupy Kapitałowej Monnari Trade za luty 2019 r.

Spółka Monnari z siedzibą w Łodzi powstała w 2000 r. Firma skoncentrowała się na stworzeniu własnych kompleksowych kolekcji, skierowanych głównie do kobiet powyżej 30 roku życia, w atrakcyjnym segmencie odzieży markowej. Jej kapitalizacja wynosi 143 mln PLN.

Zarząd Monnari Trade S.A. (Emitent) informuje, że skonsolidowane przychody ze sprzedaży towarów osiągnięte w lutym 2019 roku przez Grupę Kapitałową Monnari Trade S.A. wyniosły ok. 18,1 mln zł i były wyższe od przychodów osiągniętych w lutym 2018 roku (13,7 mln zł) o 32,12%.

Przychody za luty 2019 r. obejmują ok 0,9 mln zł przychodów osiągniętych przez spółki grupy Centro 2017 sp. z o.o.

Wartość skonsolidowanych przychodów ze sprzedaży towarów zrealizowanych w okresie styczeń – luty 2019 roku wyniosła ok. 38,3 mln zł. Przychody te były wyższe o 23,15 % od osiągniętych w analogicznym okresie ubiegłego roku (31,1 mln zł).

Przychody za okres styczeń – luty 2019 r. obejmują ok 2,0 mln zł przychodów osiągniętych przez spółki grupy Centro 2017 sp. z o.o.

wykres mon Monnari D1 11.03.2019
Monnari D1, źródło: xStation

Informacja w sprawie wstępnych wyników finansowych Torpol za 2018 rok

Spółka Torpol od ćwierć wieku modernizuje szlaki i linie kolejowe dostosowując ich jakość i parametry do wymogów stawianych przez unijne i międzynarodowe przepisy o ruchu kolejowym. Była pierwszą prywatną firmą w Polsce, która prowadziła prace przystosowujące linie kolejowe do prędkości 160 km/h. Na terenie miast tworzy zielone torowiska tramwajowe, wyposażone w systemy tłumienia drgań i ekrany akustyczne. Kapitalizacja Spółki wynosi 136 mln PLN.

Zarząd Torpol S.A. informuje, iż w związku z zakończeniem w dniu 8 marca 2018 roku procesu agregacji danych finansowych realizowanego na potrzeby przygotowania jednostkowego i skonsolidowanego raportu rocznego Spółki oraz Grupy Kapitałowej Emitenta za 2018 rok, podjęta została decyzja o przekazaniu do publicznej wiadomości wstępnych wyników finansowych za ww. okres.

Wstępne wyniki finansowe Grupy Kapitałowej Emitenta oraz Emitenta za rok obrotowy 2018 [w nawiasie przedstawiono dane za analogiczny okres 2017 roku]:

Wstępne wyniki finansowe Grupy Kapitałowej Emitenta:

  • przychody netto ze sprzedaży: 1 525,7 mln zł [718,9 mln zł],
  • zysk/strata ze sprzedaży brutto:83,1 mln zł [42,8 mln zł],
  • zysk/strata netto: 19,2 mln zł [-26,8 mln zł].

Wstępne wyniki finansowe TORPOL S.A.:

  • przychody ze sprzedaży: 1 499,3 mln zł [701,0 mln zł],
  • zysk/strata ze sprzedaży brutto:77,6 mln zł [19,8 mln zł],
  • zysk/strata netto: 8,2 mln zł [-13,8 mln zł].

Zarząd Emitenta informuje, iż na zaprezentowane powyżej wstępne wyniki finansowe za 2018 rok najistotniejszy wpływ miały znaczący, ponad dwukrotny wzrost skali działalności Spółki podyktowany realizacją portfela zamówień o rekordowej wartości, w związku z wysokim tempem realizacji prac budowlanych oraz sytuacja związana ze spółką zależną Norge AS w likwidacji, o czym Emitent informował w raportach bieżących i okresowych na przestrzeni ubiegłego roku.

Emitent informuje, że badanie jednostkowego oraz skonsolidowanego sprawozdania finansowego nie zostało jeszcze zakończone, a ostateczne wyniki finansowe za ww. okres zostaną przekazane w raporcie rocznym za 2018 rok, który zostanie opublikowany w dniu 15 marca 2018 r.

wykres tor Torpol D1 11.03.2019
Torpol D1, źródło: xStation


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here