Naga Marketsdzwonek gpw gieła papierów wartościowychPrzegląd informacji z GPW to cykl artykułów, w którym przyjrzymy się najważniejszym informacjom z polskiego rynku akcji. Skupimy się przede wszystkim na komunikatach opublikowanych po zakończeniu poprzedniej sesji. Wpisy będą zamieszczane wczesnym rankiem, żeby każdy mógł być na bieżąco jeszcze przed rozpoczęciem sesji.

ING zawiera umowę nabycia 45% udziałów w NN IP TFI

Grupa ING jest globalną korporacją specjalizującą się w świadczeniu usług finansowych z zakresu bankowości, ubezpieczeń i zarządzania aktywami. Firma wywodzi się z Holandii i szczyci się ponad 150-letnią historią. Grupa ING jest obecna we wszystkich dziedzinach usług finansowych w Polsce. ING Bank Śląski S.A. to jeden z największych polskich banków oferujący swoje usługi klientom indywidualnym i podmiotom gospodarczym. Posiada 434 oddziałów, 780 bankomatów i 600 wpłatomatów na terenie całego kraju. Jego kapitalizacja wynosi 24,43 mld PLN, wchodzi w skład indeksu WIG30.

Te artykuły również Cię zainteresują
Zarząd ING Banku Śląskiego S.A. informuje, że 18 grudnia 2018 roku Bank wspólnie ze swoją spółką zależną, ING Investment Holding (Polska) S.A. podpisali z NN Investment Partners International Holdings B.V. przedwstępną umowę zakupu, na podstawie której ING Investment Holding (Polska) S.A. zobowiązuje się nabyć 94 500 akcji NN IP TFI S.A., reprezentujących 45% udział w kapitale zakładowym NN TFI.

Cena za 45% akcji NN TFI ustalona w wysokości 177,2 milionów zł zostanie powiększona o odsetki w wysokości 2,5% w skali roku za okres pomiędzy 1 stycznia 2018 roku oraz dniem zamknięcia Transakcji. Kupujący będzie uprawniony do otrzymania dywidend począwszy od dywidendy wypłaconej z zysku netto za 2018 roku.

Bank spodziewa się, że zamknięcie transakcji nastąpi w II kw. 2019 roku. Ponadto, Bank szacuje, że transakcja obniży skonsolidowany łączny współczynnik kapitałowy oraz współczynnik Tier 1 o ok 15p.b.

wykres ing d1 19.12.2018
ING D1, źródło: xStation

Agencja S&P podwyższyła perspektywę ratingu dla Cyfrowego Polsatu

Grupa Cyfrowy Polsat jest największym dostawcą zintegrowanych usług multimedialnych w Polsce. Jest liderem na rynku płatnej telewizji oraz jednym z wiodących operatorów telekomunikacyjnych w kraju. Zajmuje także czołową pozycję na rynku prywatnych nadawców telewizyjnych pod względem oglądalności i udziału w rynku reklamy. Kapitalizacja Spółki wynosi 14,76 mld PLN, znajduje się ona w składzie indeksu WIG20.

Zarząd spółki Cyfrowy Polsat S.A. informuje, że w dniu 18 grudnia 2018 r. agencja ratingowa S&P Global Ratings podwyższyła perspektywę ratingu Grupy Cyfrowego Polsatu ze stabilnej do pozytywnej, utrzymując rating korporacyjny (ang. issuer credit rating) na poziomie BB+.

W uzasadnieniu agencja S&P podała, że podwyższenie perspektywy odzwierciedla w szczególności jej opinię, że Grupa ma możliwości i intencję redukcji w ciągu 2019 roku wskaźnika zadłużenia (obliczanego zgodnie z definicją własną S&P) do EBITDA poniżej poziomu 3,0x dzięki spodziewanemu organicznemu wzrostowi przychodów oraz konsolidacji grupy Netia.

wykres cps cyfrowy polsat d1 19.12.2018
Cyfrowy Polsat D1, źródło: xStation

ZPUE – nowy Prezes Zarządu

Grupa Kapitałowa ZPUE skupia spółki działające w sektorze elektroenergetycznym. Spółka zatrudnia ponad 2400 osób w oddziałach firmy, fabrykach i biurach sprzedaży na terenie kraju i za granicą. Kluczowym asortymentem Grupy są rozdzielnice średniego i niskiego napięcia, będące elementem wyposażenia stacji transformatorowych. Jest jedynym polskim producentem rozdzielnic i rozłączników średniego napięcia w izolacji SF6. Jej kapitalizacja jest na poziomie 91 mln PLN.

Zarząd ZPUE S.A. informuje, iż w dniu dzisiejszym Rada Nadzorcza Spółki podjęła uchwałę w sprawie powołania Bogusława Wypychewicza do pełnienia funkcji Prezesa Zarządu z dniem 1 stycznia 2019 r. Wypychewicz ma ponad 20-letnie doświadczenie w Spółce, gdzie od 2010 roku był Prezesem Rady Nadzorczej. Z dniem 1 stycznia rezygnuje z pełnienia tej funkcji.

wykres pue zpue d1 19.12.2018
ZPUE D1, źródło: xStationConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here