Naga Marketsdzwonek gpw gieła papierów wartościowychPrzegląd informacji z GPW to cykl artykułów, w którym przyjrzymy się najważniejszym informacjom z polskiego rynku akcji. Skupimy się przede wszystkim na komunikatach opublikowanych po zakończeniu poprzedniej sesji. Wpisy będą zamieszczane wczesnym rankiem, żeby każdy mógł być na bieżąco jeszcze przed rozpoczęciem sesji.

ING informuje o datach raportów okresowych w 2019 roku

Grupa ING jest globalną korporacją specjalizującą się w świadczeniu usług finansowych z zakresu bankowości, ubezpieczeń i zarządzania aktywami. Firma wywodzi się z Holandii i szczyci się ponad 150-letnią historią. Grupa ING jest obecna we wszystkich dziedzinach usług finansowych w Polsce. ING Bank Śląski S.A. to jeden z największych polskich banków oferujący swoje usługi klientom indywidualnym i podmiotom gospodarczym. Posiada 434 oddziałów, 780 bankomatów i 600 wpłatomatów na terenie całego kraju. Jego kapitalizacja wynosi 24,43 mld PLN, wchodzi w skład indeksu WIG30.

Te artykuły również Cię zainteresują
Zarząd ING Banku Śląskiego S.A. podaje do publicznej wiadomości stałe terminy przekazywania raportów okresowych Banku w 2019 roku:

  • Skonsolidowany raport roczny oraz raport roczny za 2018 rok – 8 marca 2019 roku,
  • Skonsolidowany raport kwartalny za I kwartał 2019 roku – 8 maja 2019 roku,
  • Skonsolidowany raport półroczny za I półrocze 2019 roku – 1 sierpnia 2019 roku,
  • Skonsolidowany raport kwartalny za III kwartał 2019 roku – 31 października 2019 roku.

Jednocześnie Bank informuje, że wybrane niezaudytowane dane finansowe za IV kwartał 2018 roku zostaną przekazane 13 lutego 2019 roku w formie raportu bieżącego.

wykres ing d1 18.12.2018
ING Bank Śląski D1, źródło: xStation

Zmiany w Zarządzie i Radzie Nadzorczej Pfleiderer

Grupa Pfleiderer S.A., czerpiąc z wieloletnich doświadczeń na rynku materiałów drewnopochodnych, jest od ponad sześciu lat wschodnioeuropejskim Centrum Biznesowym międzynarodowego koncernu Pfleiderer. W jej skład wchodzą fabryki w Grajewie, Wieruszowie, Novgorodzie Wielkim (Rosja), fabryka kleju Silekol w Kędzierzynie-Koźlu, a także spółka spedycyjna Jura Polska. Jej kapitalizacja wynosi 2,1 mld PLN.

Zarząd Pfleiderer Group S.A. informuje, że Ivo Schintz w dniu 17.12.2018 złożył rezygnację z Zarządu Spółki ze skutkiem natychmiastowym. Ivo Schintz pełnił funkcję Członka Zarządu Spółki – Dyrektora Handlowego. Rada Nadzorcza Spółki nie powołała nowego członka Zarządu w miejsce p. Ivo Schintza.

Zarząd Spółki zadecydował, że z dniem 01.01.2019 Stefan Zinn – aktualnie odpowiedzialny za obszar sprzedaży w segmencie zachodnim Grupy Pfleiderer – obejmie stanowisko Dyrektora Handlowego. Obszar odpowiedzialności na tym stanowisku obejmie w szczególności sprzedaż w segmencie zachodnim, sprzedaż eksportową oraz marketing. Obowiązki Dyrektora Sprzedaży w segmencie wschodnim zostaną powierzone Grzegorzowi Kuleszy – Członkowi Zarządu Pfleiderer Polska Sp. z o.o., spółki zależnej Spółki.

W dniu 17 grudnia 2018 Spółka otrzymała rezygnację Jasona R. Clarke’a z pełnienia funkcji członka Rady Nadzorczej Spółki ze skutkiem na datę powołania nowego członka rady nadzorczej na jego miejsce. Jeśli powołanie nowego członka rady nadzorczej nie nastąpi do dnia 14 lutego 2019 r., jego rezygnacja stanie się skuteczna z tym dniem.

wykres pfl pfleiderer d1 18.12.2018
Pfleiderer D1, źródło: xStation

Utrzymanie ratingu EuroRating dla Idea Banku

Idea Bank S.A. jest dynamicznie rozwijającym się, konkurencyjnym na polskim rynku usług finansowych bankiem, który rozpoczął działalność w 2010 roku, tworząc stopniowo rozbudowaną Grupę, oferującą swoim klientom systematycznie poszerzany wachlarz produktów i usług. Oferta Grupy skierowana jest przede wszystkim do przedsiębiorców i małych przedsiębiorstw. Pozostałą część obecnej bazy klientów stanowią zamożni przedsiębiorcy i klienci detaliczni. Kapitalizacja Banku wynosi 175 mln PLN.

Zarząd Idea Bank informuje, że w dniu 17 grudnia 2018 r. EuroRating przeprowadził okresową weryfikację ratingu kredytowego nadanego Emitentowi, w wyniku której rating został utrzymany na niezmienionym poziomie B+ z perspektywą negatywną.

wykres ida idea bank d1 18.12.2018
Idea Bank D1, źródło: xStationConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here