Naga Markets


dzwonek gpw gieła papierów wartościowychPrzegląd informacji z GPW to cykl artykułów, w którym przyjrzymy się najważniejszym informacjom z polskiego rynku akcji. Skupimy się przede wszystkim na komunikatach opublikowanych po zakończeniu poprzedniej sesji. Wpisy będą zamieszczane wczesnym rankiem, żeby każdy mógł być na bieżąco jeszcze przed rozpoczęciem sesji.

Getin Bank i Idea Bank szukają inwestora finansowego

W związku z prowadzonymi pracami dotyczącymi rozważanego połączenia Getin Noble Banku S.A. i Idea Banku S.A. Zarząd Banku, po konsultacjach z Radą Nadzorczą Banku oraz w porozumieniu z Idea Bankiem, podjął decyzję o rozpoczęciu działań mających na celu pozyskanie inwestora finansowego, który dokapitalizowałby Bank lub alternatywnie bank powstały w wyniku rozważanego połączenia z Idea Bankiem.

W związku z tym, jeszcze w grudniu br. planowane jest rozpoczęcie przez doradcę finansowego odpowiednich analiz i prac w powyższym zakresie, w szczególności skierowanie zaproszeń do rozpoczęcia rokowań do wstępnie wyselekcjonowanej grupy funduszy typu private equity mających doświadczenie w inwestowaniu w instytucje finansowe.

Równocześnie Zarząd Getin Banku informuje, że zakończenie analiz dotyczących rozważanego połączenia z Idea Bankiem planowane jest w styczniu 2019 roku.


Inwestuj w akcje na GPW z prowizją 0,2% min. 2,99 PLN oraz w akcje zagraniczne z prowizją 0,12% min. 4,99 USD/EUR. Sprawdź konto demo oraz konto rzeczywiste w XTB.
wykres getin noble bank D1 14.12.2018
Getin Noble Bank D1, źródło: xStation

Krezus publikuje wynik audytu

Zarząd Krezus zawiadamia, że po przeprowadzeniu wstępnej analizy przeprowadzonego audytu prawno-gospodarczego, którego przedmiotem były działania poprzedniego Zarządu Emitenta, Emitent w dniu 12 grudnia 2018 roku dokonał korekty faktur wystawionych w czerwcu oraz październiku 2018 roku, które w ocenie Zarządu Emitenta nie odzwierciedlają rzeczywistych zdarzeń gospodarczych, a także dokonał korekty odpowiednich deklaracji podatkowych oraz jednolitych plików kontrolnych w powyższym zakresie.

Skorygowane faktury w ocenie Zarządu Emitenta stanowiły podstawę fikcyjnych zobowiązań Emitenta, które następnie posłużyły do wyprowadzenia majątku Emitenta o znacznej wartości, na rzecz podmiotów powiązanych osobowo lub kapitałowo z poprzednim Zarządem Emitenta. Konsekwencją dokonanych korekt, jest obowiązek zwrotu mienia stanowiącego własność Emitenta.

Wobec powyższego Zarząd Emitenta równocześnie zawiadamia, że niezwłocznie podejmie stosowne kroki prawne, których celem będzie odzyskanie majątku Spółki Krezus Spółka Akcyjna oraz naprawienie wyrządzonej Emitentowi szkody w związku z ujawnionymi działaniami poprzedniego Zarządu Emitenta.

wykres Krezus D1 14.12.2018
Krezus D1, źródło: xStation


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here