Naga Marketsdzwonek gpw gieła papierów wartościowychPrzegląd informacji z GPW to cykl artykułów, w którym przyglądamy się najważniejszym informacjom z polskiego rynku akcji. Skupiamy się przede wszystkim na komunikatach opublikowanych po zakończeniu poprzedniej sesji. Wpisy są zamieszczane wczesnym rankiem, żeby każdy mógł być na bieżąco jeszcze przed rozpoczęciem sesji.

Ciech publikuje skonsolidowany raport roczny

Ciech to międzynarodowa grupa chemiczna z silną pozycją na rynkach europejskich i globalnych, dysponująca wsparciem stabilnego inwestora strategicznego (Kulczyk Investments). Firma eksportuje swoje produkty do ponad 100 krajów całego świata, oferując sodę kalcynowaną, sodę oczyszczoną, sól, środki ochrony roślin, żywice epoksydowe i poliestrowe, pianki poliuretanowe oraz krzemiany i opakowania szklane. Spółka posiada osiem zakładów produkcyjnych w trzech europejskich krajach – Polsce, Niemczech i Rumunii. Kapitalizacja Spółki wynosi 2,98 mld PLN.

Ciech opublikował 26 marca formularz skonsolidowanego raportu rocznego. Zysk na akcję w 2018 roku wyniósł 3,47 PLN w porównaniu do 7,47 PLN rok wcześniej. Oto wybrane dane finansowe:

ciech wyniki

wykres cie Ciech D1 27.03.2019
Ciech D1, źródło: xStation

Raport roczny Medicalgorithmics

Medicalgorithmics to polska firma działająca w branży wysokiej technologii. Jest ekspertem i dostawcą rozwiązań systemowych oraz algorytmicznych w diagnostyce kardiologicznej, w szczególności w zakresie analizy sygnału EKG. Została założona w 2005 roku przez dwóch naukowców-przedsiębiorców: dra Marka Dziubińskiego i dra Marcina Szumowskiego w celu komercjalizacji polskiej myśli technicznej – wynalazku dra Dziubińskiego. Spółka ma kapitalizację na poziomie 107 mln PLN.

26 marca Zarząd Medicalgorithmics opublikował formularz skonsolidowanego raportu rocznego. Zysk netto wyniósł 18,9 mln PLN w porównaniu do 33,7 mln PLN rok wcześniej. Skonsolidowane wybrane dane finansowe prezentują się następująco:

Medicalgorithmics wyniki

wykres mdg Medicalgorithmics D1 27.03.2019
Medicalgorithmics D1, źródło: xStation

Raport kwartalny Izoblok

Podstawowym przedmiotem działalności Izoblok jest wytwarzanie kształtek z polipropylenu spienionego. Kontrahentami Spółki są głównie europejskie firmy związane z przemysłem samochodowym, logistyką, opakowaniami ochronnymi itp. Spółka jest krajowym liderem w dziedzinie produkcji opakowań i elementów z tworzyw sztucznych. Kapitalizacja Spółki wynosi 35,3 mln PLN.

Izoblok zaprezentował skonsolidowany raport kwartalny za 3 kwartał 2018/2019 r. Zysk netto wyniósł 2,01 mln PLN w porównaniu do 2,14 mln PLN rok wcześniej. Oto wybrane dane finansowe:

izoblok wyniki

wykres izb Izoblok D1 27.03.2019
Izoblok D1, źródło: xStation


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here