Naga Marketsdzwonek gpw gieła papierów wartościowychPrzegląd informacji z GPW to cykl artykułów, w którym przyglądamy się najważniejszym informacjom z polskiego rynku akcji. Skupiamy się przede wszystkim na komunikatach opublikowanych po zakończeniu poprzedniej sesji. Wpisy są zamieszczane wczesnym rankiem, żeby każdy mógł być na bieżąco jeszcze przed rozpoczęciem sesji.

Celon Pharma uzyskuje patent w USA

Celon Pharma jest zintegrowaną firmą biofarmaceutyczną zajmującą się badaniami, rozwojem, wytwarzaniem oraz sprzedażą produktów farmaceutycznych. Spółka dysponuje własnym laboratorium badawczo-rozwojowym dzięki czemu może rozwijać własne technologie farmaceutyczne wykorzystując posiadane zaplecze laboratoryjno-sprzętowe, a także doświadczenie posiadanej kadry pracowników. Jej kapitalizacja wynosi 1,43 mld PLN.

Zarząd Celon Pharma informuje, iż w dniu 26 stycznia 2019 r. powziął informację o uzyskaniu przez Spółkę patentu obejmującego inhibitory fosfodiesterazy 10A oraz ich zastosowanie w leczeniu chorób i zaburzeń neurologicznych oraz psychotycznych na terenie USA.

Patent został udzielony przez urząd patentowy Stanów Zjednoczonych (United States Patent and Trademark Office) i obejmuje pełną ochronę prawną inhibitorów fosfodiesterazy 10A i ich zastosowanie jako leków na terenie Stanów Zjednoczonych.

Rozwój innowacyjnego inhibitora fosfodiesterazy 10A (PDE10A) u pacjentów cierpiących na zaburzenia psychotyczne, w tym schizofrenię, jest realizowany przez Celon Pharma S.A. w ramach projektu NoteSzHD w programie STRATEGMED II. Projekt znajduje się obecnie w I fazie badań klinicznych.

Uzyskana ochrona patentowa zmniejsza ryzyko projektu oraz podnosi wartość potencjalnej komercjalizacji produktów Spółki w obszarach terapeutycznych objętych ochroną patentową.

Powyższe zdarzenie jest kolejnym potwierdzeniem konsekwentnej realizacji przez Spółkę strategii intensywnej ochrony patentowej rozwijanych przez nią leków, w świetle planów ich światowej komercjalizacji.

wykres cln Celon Pharma D1 28.01.2019
Celon Pharma D1, źródło: xStation

PlayWay przekazuje terminy publikacji raportów okresowych

PlayWay to jeden z czołowych producentów i wydawców gier komputerowych i mobilnych w Polsce. Firma powstała w 2011 r., dotychczas wyprodukowała i wydała łącznie 41 gier, które sprzedały się lub zostały pobrane na całym świecie w ok. 14 mln sztuk gier mobilnych i 1 mln egzemplarzy na urządzenia PC/MAC. Firmę wyróżnia bardzo duża liczba zespołów deweloperskich (ponad 40) i duża liczba gier wytwarzanych jednocześnie, co zwiększa prawdopodobieństwo odniesienia rynkowego sukcesu. Kapitalizacja Spółki wynosi 1,07 mld PLN.

Zarząd PLAYWAY S.A. („Spółka”) informuje o terminach przekazywania raportów okresowych w 2019 roku:

 • Raporty kwartalne:
  • Skonsolidowany raport kwartalny za I kwartał 2019 r. – 30 maja 2019 r.
  • Skonsolidowany raport kwartalny za III kwartał 2019 r. – 29 listopada 2019 r.
 • Raport półroczny:
  • Skonsolidowany raport za I półrocze 2019 r. – 30 września 2019 r.
 • Raporty roczne:
  • Jednostkowy raport roczny za 2018 r. – 26 kwietnia 2019 r.
  • Skonsolidowany raport roczny za 2018 r. – 26 kwietnia 2019 r.
wykres plw PlayWay D1 28.01.2019
PlayWay D1, źródło: xStation

Rezygnacja członka Rady Nadzorczej PHN

Polski Holding Nieruchomości (PHN) jest jednym z największych w Polsce podmiotów w sektorze nieruchomości komercyjnych pod względem wartości portfela. Portfel Grupy obejmuje ponad 140 wydzielone biznesowo aktywa nieruchomościowe o wartości ok. 2,5 mld zł. Działalność PHN skoncentrowana jest w Warszawie oraz największych regionalnych miastach, m.in. w Poznaniu, Trójmieście, Łodzi i Wrocławiu. Kapitalizacja Spółki wynosi 431 mln PLN.

Zarząd spółki Polski Holding Nieruchomości S.A. informuje, że w dniu 25 stycznia 2019 r. otrzymał od Tomasza Górnickiego rezygnację z funkcji Wiceprzewodniczącego Rady Nadzorczej Spółki oraz członkostwa w Radzie Nadzorczej Spółki ze skutkiem na dzień 27 stycznia 2019 r.

wykres phn Polski Holding Nieruchomości D1 28.01.2019
Polski Holding Nieruchomości D1, źródło: xStation


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here