Naga Marketsdzwonek gpw gieła papierów wartościowychPrzegląd informacji z GPW to cykl artykułów, w którym przyjrzymy się najważniejszym informacjom z polskiego rynku akcji. Skupimy się przede wszystkim na komunikatach opublikowanych po zakończeniu poprzedniej sesji. Wpisy będą zamieszczane wczesnym rankiem, żeby każdy mógł być na bieżąco jeszcze przed rozpoczęciem sesji.

Bank Handlowy przyjmuje strategię na lata 2019-2021

Bank Handlowy jest najstarszym bankiem komercyjnym w Polsce. Citi Handlowy powstał z połączenia Banku Handlowego w Warszawie S.A. – najstarszego komercyjnego banku w Polsce i Citibank (Poland) S.A. Specjalizuje się w obsłudze handlu zagranicznego, obsłudze dużych przedsiębiorstw i bankowości inwestycyjnej. Jego kapitalizacja wynosi 9,08 mld PLN.

Te artykuły również Cię zainteresują
Bank Handlowy informuje, iż w dniu 7 grudnia 2018 roku Rada Nadzorcza zatwierdziła nową Strategię na lata 2019 – 2021. Głównym założeniem jest wzrost działalności klientowskiej, która ma przyczynić się do osiągnięcia następujących celów finansowych:

  • Wysoki jednocyfrowy średnioroczny wzrost wolumenów kredytowych w segmencie bankowości detalicznej i średni jednocyfrowy średnioroczny wzrost wolumenów kredytowych w segmencie bankowości instytucjonalnej;
  • Wysoki jednocyfrowy średnioroczny wzrost przychodów na działalności klientowskiej;
  • Utrzymywanie wskaźnika ROE powyżej 10% w okresie 2019 – 2021, o ile nie będą miały miejsca przyszłe zdarzenia prawne, regulacyjne lub podatkowe, które będą mogły mieć wpływ na osiągnięcie tego wskaźnika.
wykres bhw bank handlowy d1 10.12.2018
Bank Handlowy D1, źródło: xStions

Getin Noble Bank otrzymuje pismo od KNF

Getin Noble Bank jest drugim największym bankiem z większościowym polskim kapitałem. Bankowość detaliczną reprezentuje marka Getin Bank, której Klientami są osoby oczekujące sprawdzonych produktów finansowych oraz uproszczonych procedur. W ramach marki Noble Bank świadczone są usługi w zakresie Private Bankingu – poza dedykowanymi produktami finansowymi Noble Bank oferuje także doradztwo w zakresie nieruchomości, inwestycji, wsparcia prawno-podatkowego oraz art bankingu. Z usług Getin Noble Banku korzysta ponad 2,2 mln Klientów. Spółka ma kapitalizację na poziomie 323 mln PLN.

Getin Noble Bank informuje, iż otrzymał pismo od Komisji Nadzoru Finansowego dotyczące utrzymywania funduszy własnych na pokrycie dodatkowego wymogu kapitałowego w celu zabezpieczenia ryzyka wynikającego z zabezpieczonych hipoteką walutowych kredytów i pożyczek dla gospodarstw domowych na poziomie Grupy Kapitałowej Banku.

W powyższym piśmie KNF wskazała utrzymywanie funduszy własnych na pokrycie dodatkowego wymogu kapitałowego, na poziomie Grupy Kapitałowej Banku, w wysokości 1,29 p.p. dla łącznego współczynnika kapitałowego („TCR”), który powinien składać się co najmniej w 75% z kapitału Tier 1 (co odpowiada wymogowi kapitałowemu na poziomie 0,97 p.p. ponad wartość współczynnika kapitału Tier 1) oraz co najmniej w 56% z kapitału podstawowego Tier 1 (co odpowiada wymogowi kapitałowemu na poziomie 0,72 p.p. ponad wartość współczynnika kapitału podstawowego Tier 1).

Wymóg połączonego bufora obowiązujący aktualnie na poziomie Grupy Kapitałowej Banku wynosi odpowiednio:

  • łączny współczynnik kapitałowy (TCR) 14,17%;
  • współczynnik kapitału podstawowego Tier 1 (T1) 11,85%;
  • współczynnik kapitału podstawowego Tier 1 (CET1) 10,10%.
wykres gnb getin noble bank d1 10.12.2018
Getin Noble D1, źródło: xStions

Informacja o miesięcznych przychodach Monnari

Spółka Monnari z siedzibą w Łodzi powstała w 2000 r. Firma skoncentrowała się na stworzeniu własnych kompleksowych kolekcji, skierowanych głównie do kobiet powyżej 30 roku życia, w atrakcyjnym segmencie odzieży markowej. Jej kapitalizacja wynosi 143 mln PLN.

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży towarów osiągnięte w listopadzie 2018 roku przez Monnari wyniosły ok. 25,5 mln zł i były wyższe od przychodów osiągniętych w listopadzie 2017 roku (22,0 mln zł) o 15,91%.

Wartość skonsolidowanych przychodów ze sprzedaży towarów zrealizowanych w okresie styczeń – listopad 2018 roku wyniosła ok. 204,7 mln zł. Przychody te były niższe o 2,89 % od osiągniętych w analogicznym okresie ubiegłego roku (210,8 mln zł).

wykres mon monnari d1 10.12.2018
Monnari D1, źródło: xStionsConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

1 KOMENTARZ

  1. giełda to jedno, a praktyka to drugie. warto na bieżąco zwracać uwagę co się dzieje, świetnym przykładem jest getin i jego lokaty, warto się zastanowić.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here