Naga Marketsdzwonek gpw gieła papierów wartościowychPrzegląd informacji z GPW to cykl artykułów, w którym przyglądamy się najważniejszym informacjom z polskiego rynku akcji. Skupiamy się przede wszystkim na komunikatach opublikowanych po zakończeniu poprzedniej sesji. Wpisy są zamieszczane wczesnym rankiem, żeby każdy mógł być na bieżąco jeszcze przed rozpoczęciem sesji.

Skonsolidowany raport roczny Atal i rekomendacja Zarządu w sprawie dywidendy

Atal S.A. jest jednym z czołowych deweloperów w Polsce. Specjalizuje się w realizacji osiedli mieszkaniowych, pojedynczych budynków wielorodzinnych oraz domów jednorodzinnych, zlokalizowanych w obrębie największych miast w Polsce. Spółka ma kapitalizację na poziomie 1,45 mld PLN.

19 marca Zarząd Atal S.A. opublikował formularz skonsolidowanego raportu rocznego. Zysk na akcję w 2018 roku wyniósł 5,18 zł w porównaniu do 4,42 zł rok wcześniej. Oto najważniejsze dane:

atal wyniki

Zarząd Atal S.A. informuje, że podjął w dniu 19.03.2019r. uchwałę w przedmiocie zarekomendowania Zwyczajnemu Walnemu Zgromadzeniu Spółki propozycji podziału zysku netto jednostki dominującej za 2018 rok, który wyniósł 182.330.236,11 zł w następujący sposób:

  • kwotę 181.958.667,00 zł, tj. 4,70 zł na jedną akcję na wypłatę dywidendy
  • kwotę 371.569,11 zł na kapitał zapasowy.

Niniejsza propozycja zostanie przedstawiona do zaopiniowania Radzie Nadzorczej Spółki, a następnie skierowana do zatwierdzenia przez Zwyczajne Walne Zgromadzenie Spółki, które podejmie ostateczną decyzję w tym przedmiocie.

wykres 1at Atal D1 20.03.2019
Atal D1, źródło: xStation

Raport roczny Wawel

Wawel to jedna z najstarszych fabryk cukierniczych w Polsce. Produkcja odbywała się w trzech zakładach produkcyjnych zlokalizowanych na terenie Krakowa. Oferta spółki obejmuje kilkadziesiąt rodzajów produktów, w tym czekolady, bombonierki, wafle, batony, karmelki a także kakao. 95% sprzedaży realizowane jest na rynku krajowym. Kapitalizacja spółki wynosi 1,36 mld PLN.

19 marca Wawel opublikował formularz raportu rocznego. Zysk netto w 2018 roku wyniósł 77 mln PLN w porównaniu do 105 mln PLN rok wcześniej. Oto sprawozdanie z całkowitych dochodów:

wawel wyniki

wykres wwl Wawel D1 20.03.2019
Wawel D1, źródło: xStation

Polski Holding Nieruchomości – skonsolidowany raport roczny

Polski Holding Nieruchomości (PHN) jest jednym z największych w Polsce podmiotów w sektorze nieruchomości komercyjnych pod względem wartości portfela. Portfel Grupy obejmuje ponad 140 wydzielone biznesowo aktywa nieruchomościowe o wartości ok. 2,5 mld zł. Działalność PHN skoncentrowana jest w Warszawie oraz największych regionalnych miastach, m.in. w Poznaniu, Trójmieście, Łodzi i Wrocławiu. Kapitalizacja Spółki wynosi 574 mln PLN.

Polski Holding Nieruchomości przedstawił formularz skonsolidowanego raportu rocznego. Zysk netto spółki wyniósł 47,8 mln PLN w porównaniu do 31,4 mln w 2017 roku. Oto wybrane dane finansowe:

phn wyniki

wykres PHN D1 20.03.2019
PHN D1, źródło: xStation


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here