Naga Marketsdzwonek gpw gieła papierów wartościowychPrzegląd informacji z GPW to cykl artykułów, w którym przyglądamy się najważniejszym informacjom z polskiego rynku akcji. Skupiamy się przede wszystkim na komunikatach opublikowanych po zakończeniu poprzedniej sesji. Wpisy są zamieszczane wczesnym rankiem, żeby każdy mógł być na bieżąco jeszcze przed rozpoczęciem sesji.

Publikacja wstępnych, szacunkowych wyników finansowych Grupy Kapitałowej „Amica” S.A. za 2018 r.

Amica Wronki SA to największy polski producent sprzętu gospodarstwa domowego i jedna z najbardziej uznanych firm notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Pomimo rosnącej konkurencji z zagranicy Amica pozostaje liderem na rodzimym rynku z udziałami kształtującymi się na poziomie 18 procent. W ponad połowie polskich domów stoi przynajmniej jedno urządzenie Amica, a rozpoznawalność marki Amica oscyluje wokół 87 procent. Kapitalizacja Spółki wynosi 1,03 mld PLN.

Zarząd Amica S.A. przekazuje do publicznej wiadomości wstępne, szacunkowe skonsolidowane wyniki finansowe Grupy Kapitałowej „Amica S.A.” za 2018 r.

Amica wyniki

wykres amc Amica D1 27.02.2019
Amica D1, źródło: xStation

LiveChat publikuje skonsolidowany raport kwartalny

LiveChat to spółka informatyczna działająca na rynku globalnym i oferująca w modelu SaaS (Software as a Service) usługi wspierające sprzedaż i obsługę klientów. LiveChat to narzędzie, które służy do bezpośredniej komunikacji pomiędzy odwiedzającym stronę, a jej właścicielem. Spółka ma kapitalizację na poziomie 708 mln zł.

W trzech kwartałach roku finansowego Grupa Kapitałowa LiveChat Software zanotowała 79,9 mln zł przychodów i 42,1 mln zł skonsolidowanego zysku netto. Są to wyniki odpowiednio o 20,3% i 18,6% wyższe od zanotowanych przed rokiem. W samym III kwartale Grupa osiągnęła 27,8 mln zł przychodów i 13,7 mln zł zysku netto – to również wyniki lepsze niż zanotowane przed rokiem (o ok. 22% i 11%).

LiveChat wyniki

wykres lvc LiveChat D1 27.02.2019
LiveChat D1, źródło: xStation

Stelmet – skonsolidowany raport kwartalny

Grupa Stelmet zajmuje się produkcją i dystrybucją tzw. drewnianej architektury ogrodowej. Wytwarza wyroby z drewna sosnowego i świerkowego, obejmujące różnego rodzaju produkty: płoty, kratki, deski, podesty, pergole, kwietniki, altany czy domki narzędziowe. Produkty te przeznaczone są do grodzenia, wyposażania oraz dekoracji ogrodów, parków, tarasów i wszelkiego rodzaju przestrzeni o charakterze rekreacyjnym. Asortyment Grupy Stelmet obejmuje ponad 2,6 tys. wzorów wyrobów. Kapitalizacja Spółki wynosi 264 mln PLN.

Zarząd Stelmet opublikował 26 lutego 2019 roku skonsolidowany raport kwartalny. Oto najważniejsze dane:

Stelmet wyniki

wykres stl Stelmet D1 27.02.2019
Stelmet D1, źródło: xStation

Skonsolidowany raport kwartalny ASBIS

ASBIS stanowi integralną część ASBIS Group – jednego z największych dystrybutorów sprzętu IT w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce (tzw. EMEA). Jest także wyłącznym dystrybutorem marek własnych Prestigio oraz Canyon. ASBIS PL jest dystrybutorem produktów wielu prestiżowych marek, m.in.: Intel, Hitachi, Seagate, Allied Telesyn, LiteOn, NEC, Kingston, Kingmax. Kapitalizacja Spółki wynosi 135 mln PLN.

ASBISc Enterprises Plc opublikował formularz skonsolidowanego raportu kwartalnego. Oto najważniejsze wyniki:

ASBIS wyniki

wykres asb ASBIS D1 27.02.2019
ASBIS D1, źródło: xStation


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here