Naga Marketsdzwonek gpw gieła papierów wartościowychPrzegląd informacji z GPW to cykl artykułów, w którym przyglądamy się najważniejszym informacjom z polskiego rynku akcji. Skupiamy się przede wszystkim na komunikatach opublikowanych po zakończeniu poprzedniej sesji. Wpisy są zamieszczane wczesnym rankiem, żeby każdy mógł być na bieżąco jeszcze przed rozpoczęciem sesji.

Alior Bank – Korekta raportu bieżącego nr 6/2019: Rozszerzenie zezwolenia na stosowanie przez Bank metody AMA

Alior Bank działa od 2008 roku jako bank nowego typu – łączący zasady tradycyjnej bankowości z innowacyjnymi rozwiązaniami i produktami. Na GPW obecny jest od 2012, przeprowadzając największą ofertę publiczną prywatnej spółki w historii polskiej giełdy o łącznej wartości 2,1 mld zł. Od marca 2014 r. akcje Spółki zostały włączone do indeksu WIG20. Kapitalizacja Banku wynosi 7,74 mld zł.

Te artykuły również Cię zainteresują
Zarząd Alior Bank S.A. niniejszym dokonuje korekty raportu bieżącego nr 6/2019 z dnia 14 lutego 2019 r.

W Raporcie omyłkowo wskazana została data 1 lutego 2019 r. jako początek terminu obowiązywania. Właściwa data to 14 lutego 2019 r.

Pełna treść raportu bieżącego nr 6/2019 po korekcie:

Zarząd Alior Bank informuje, że w dniu 14 lutego 2019 roku otrzymał od Komisji Nadzoru Finansowego zezwolenie na wdrożenie znacznego rozszerzenia w zakresie metody AMA, poprzez objęcie tą metodą historycznych skutków przejętej działalności Banku BPH SA oraz na łączne stosowanie przez Bank:

  • Metody AMA – w odniesieniu do działalności Alior Bank SA, z uwzględnieniem historycznych skutków działalności Banku BPH SA, w zakresie przejętej wydzielonej części BPH SA bez działalności oddziału w Rumunii,
  • Metody standardowej w odniesieniu do oddziału w Rumunii,

do obliczania wymogów w zakresie funduszy własnych z tytułu ryzyka operacyjnego od dnia 14 lutego 2019 roku.

Uzyskanie zgody na wdrożenie znacznego rozszerzenia w zakresie metody AMA poprzez objęcie tą metodą historycznych skutków przejętej działalności Banku BPH jest potwierdzeniem zakończenia projektu ujednolicenia i poprawy procesów zarządzania ryzykiem operacyjnym Emitenta. Efekty mają odzwierciedlenie w profilu ryzyka operacyjnego Banku, jakości procesów zarządzania tym ryzykiem w wielu wymiarach takich jak pomiar bazujący na zaawansowanym modelu statystycznym czy poziom strat operacyjnych.

Efektem wdrożenia metody AMA w zakresie zdefiniowanym zezwoleniami z dnia 22 grudnia 2017 roku oraz w dniu dzisiejszym jest zwiększenie współczynnika na kapitale Tier 1 o 0,37 punktu procentowego i łącznego współczynnika kapitałowego (TCR) o 0,45 punktu procentowego.

wykres alr Alior D1 22.02.2019
Alior Bank, źródło: xStation

Synektik publikuje formularz “rozszerzonego” skonsolidowanego raportu kwartalnego

Grupa Synektik jest wiodącym dostawcą innowacyjnych produktów, usług oraz rozwiązań IT dla diagnostyki obrazowej i medycyny nuklearnej. Zajmuje się sprzedażą urządzeń medycznej oraz rozwiązań informatycznych stosowanych w radiologii, a także prowadzi laboratorium badawcze aparatury do diagnostyki obrazowej oraz serwis sprzętu medycznego. Spółka jest również pierwszym w Polsce komercyjnym producentem radiofarmaceutyków wykorzystywanych w diagnostyce onkologicznej (PET). Kapitalizacja Spółki wynosi 125 mln PLN.

Zarząd Synektik opublikował 21 lutego formularz “rozszerzonego” skonsolidowanego raportu kwartalnego. Poniżej znajdują się najważniejsze dane:

synektik wyniki

wykres snt Synektik D1 22.02.2019
Synektik D1, źródło: xStation
Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: notowania sp500 | bml notowania | komentarz po sesji | akcje gpw | nasdq | kurs pkn orlen |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here