Naga MarketsPrzegląd informacji ze spółek, 29 stycznia 2021r.Rada nadzorcza Vivid Games powołała na prezesa zarządu dotychczasowego wiceprezesa Jarosława Wojczakowskiego, podała spółka. Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG) poinformowało Tauron o woli niekontynuowania dalszych negocjacji zmierzających do zawarcia transakcji nabycia 100% udziałów w spółce Tauron Ciepło, podało PGNiG. Sprzedaż gry “The Medium” osiągnęła poziom, który pokrył koszty produkcji i marketingu gry, podał producent – Bloober Team. Gra zadebiutowała na rynku w czwartek, 28 stycznia br.

Finax

Bloober Team, w związku z zaawansowaniem rozmów w procesie i koniecznością wyboru optymalnej struktury transakcyjnej, postanowił przedłużyć proces przeglądu opcji strategicznych do 31 marca 2021 roku, podała spółka.

Te artykuły również Cię zainteresują
Zespół Elektrowni Pątnów-Adamów-Konin (ZE PAK) zawarł z Bankiem Pekao umowę kredytu w wysokości do 160 mln zł, przeznaczonego na przystosowanie bloku węglowego na terenie elektrowni Konin do spalania biomasy, podała spółka.

Marvipol Development zawarł z osobą prawną niepowiązaną z grupą umowę nabycia nieruchomości, na którą składa się kilka działek gruntu o łącznej powierzchni ok. 1,4 ha, w Warszawie, w dzielnicy Białołęka, za cenę 20 mln zł netto, podała spółka.

MFW Bałtyk I – spółka w 50% zależna od Polenergii – podpisała z Polskimi Sieciami Elektroenergetycznymi (PSE) umowę o przyłączenie projektu MFW do sieci przesyłowej, podała Polenergia. Całkowita moc osiągalna projektu MFW ustalona została na poziomie 1560 MW.

Indeks szerokiego rynku warszawskiej giełdy WIG ma potencjał, by osiągnąć poziom 65 tys. na koniec 2021 r., uważa zarządzający funduszami w Skarbiec Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych (TFI) Michał Stalmach. W piątek po godz. 15-ej indeks WIG miał wartość 57 314,85 pkt.

PKN Orlen wybrał kanadyjską firmę Northland Power Inc. jako partnera branżowego przy realizacji projektu morskiej farmy wiatrowej na Bałtyku, podał koncern. Współpraca zakłada przygotowanie, budowę i eksploatację farmy o mocy do 1,2 GW. Kanadyjska spółka obejmie w niej docelowo 49% udziałów. Rozpoczęcie budowy inwestycji planowane jest na rok 2023, a jej oddanie do użytku – na rok 2026.

Grupa PKP Cargo przewiozła na krajowym rynku łącznie 7,5 mln ton towarów w grudniu 2020 r., co oznacza wzrost o 10,9% r/r. Praca przewozowa grupy wyniosła 1,9 mld tkm (+12,1% r/r), podała spółka.

PBDI – podmiot w 90-proc. zależny od Erbudu – zawarł umowę na roboty budowlane przy budowie należącej do Polenergii Farmie Wiatrowej Dębice/Kostomłoty za 31,5 mln zł netto, podał Erbud.

Konsorcjum Unibep, Budrex i Value Engineering podpisało umowę na realizację inwestycji drogowej pn. “Projekt i budowa drogi S19 na odcinku Ploski – Haćki” za 248,3 mln zł netto (tj. ok. 305,4 mln zł brutto), z czego wynagrodzenie Unibepu wynosi ok. 194,5 mln zł netto, a wynagrodzenie spółki zależnej Budrex – ok. 47,8 mln zł netto, podał Unibep.

Internetowy targ naturalnego jedzenia z dostawą Pora na Pola planuje kampanię crowdinvestingową na ok. 2,6 mln zł w I kwartale br. na platformie Crowdway.pl, podano w komunikacie.

Game Island rozpoczyna publiczną ofertą akcji, w ramach której planuje pozyskać 1,5 mln zł, podała spółka. Pozyskane środki zostaną przeznaczone na realizację obecnie zapowiedzianych gier oraz przygotowanie kolejnych pre-produkcji. Spółka planuje debiut na NewConnect na przełomie 2021/2022.

Santander Bank Polska i Tauron Polska Energia przeprowadziły pierwszą w Polsce “zieloną” transakcję IRS (interest rate swap), podał bank.

Spółka Ciech Soda Deutschland (CSD) – spółka z Grupy Ciech – uzyskała certyfikat GMP  (Good Manufacturing Practice), umożliwiający spółce wejście na perspektywiczny rynek farmaceutyczny, podał Ciech. Jednocześnie CSD pozyskała pozytywną opinię lokalnego urzędu ds. farmacji i została wpisana do europejskiej bazy EudraGMP jako producent sody oczyszczonej w standardzie substancji czynnej produktów leczniczych.

T-Bull zawarł umowę ramową z Ekipa Games (Ekipa Friza), zgodnie z którą T-Bull zrealizuje dla Ekipy Friza co najmniej dwie gry, podała spółka.

Bumech, w związku ze spełnieniem wszystkich przesłanek, zawarł z Energetický a Průmyslový Holding (EPH) i Braindour Development Limited (BDL) przyrzeczoną umowę zakupu 99,975% udziałów w kapitale zakładowym Przedsiębiorstwa Górniczego “Silesia” oraz 100% udziałów w kapitale zakładowym spółki Mining Services and Engineering, podał Bumech. Łączna wartość transakcji to 20,03 mln zł.

Dekpol Budownictwo podpisał z PDC Industrial Center 134 umowę dotyczącą budowy hal magazynowo-produkcyjnych w Gdańsku, podał Dekpol.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here