Naga MarketsPrzegląd informacji ze spółekFabryki Mebli Forte miały 55 mln zł skonsolidowanego zysku EBITDA w III kw. 2021 r. (spadek o 14% r/r) i 41 mln zł zysku EBIT (spadek o 18% r/r), przy 340 mln zł przychodów (spadek o 2% r/r), podała spółka, prezentując wstępne dane.

PKN Orlen podpisał list intencyjny, wspólnie z 24 innymi podmiotami, w sprawie utworzenia Mazowieckiej Doliny Wodorowej, podała spółka. Produkowany w niej wodór będzie wykorzystywany m.in. w transporcie, energetyce, gospodarce komunalnej i rolnictwie.Grupa Kęty odnotowała 167,22 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w III kw. 2021 r. wobec 128,95 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

CD Projekt przełożył termin wprowadzenia gry “Cyberpunk 2077” na konsole nowej generacji na I kw. 2022 r., a gry “Wiedźmin 3: Dziki Gon” – na II kw. 2022 r., podała spółka. Dotychczas planowano ich wydanie pod koniec br.

Jacek Przybylski obejmuje funkcję dyrektora Cisco Global Services Center w Krakowie, zastępując Ramona Tancinco, który pełnił tą funkcję przez ostatnie 5 lat, podał koncern.

Bank Pekao zawarł z miastem Łódź umowę na obsługę budżetów samorządowych – umowa została podpisana całkowicie zdalnie dzięki SelfieSign, podał bank. Pekao jest pierwszą instytucją finansową, która podpisała umowę na obsługę budżetu samorządu z wykorzystaniem trybu weryfikacji na “selfie” i autoryzacją dokumentacji podpisem kwalifikowanym, podkreślono.

Mirbud zawarł z PDC Industrial Center 180 umowę na wybudowanie budynku magazynowego Parku Panattoni Park Swadzim II wraz z infrastrukturą za 13,79 mln euro netto, podała spółka.

Develia, po zakończeniu badania due diligence, zamknęła transakcję polegającą na przystąpieniu do trzech spółek inwestycyjnych, które będą działały z zamiarem budowy osiedli mieszkaniowych w Warszawie, podała spółka. Oznacza to rozpoczęcie współpracy z Grupo Lar Holding Polonia na podstawie umowy o współpracy joint venture.

ING Bank Śląski zaoferuje możliwość zamiany kredytu hipotecznego indeksowanego kursem CHF na kredyt złotowy od 25 października br., podał bank. Kredyt zostanie przeliczony od dnia jego uruchomienia, przy założeniu, że był on od początku kredytem udzielonym w polskich złotych, na zasadach przedstawionych przez przewodniczącego Komisji Nadzoru Finansowego (KNF).

Agnieszka Sadowska złożyła rezygnację z pełnienia funkcji członka zarządu spółki Agora ze skutkiem natychmiastowym, podała spółka.

Stars.Space – spółka specjalizująca się w monetyzacji influencer marketingu – zamierza w przyszłym roku rozpocząć działalność na rynkach rosyjskojęzycznych, głównie w Rosji i na Ukrainie. Na celowniku firmy są również kraje Bliskiego Wschodu, poinformował ISBnews prezes Maciej Zegarski. Na wszystkich tych rynkach, podobnie jak w Polsce, głównym kanałem dotarcia do klientów będzie TikTok.

Zwyczajne walne zgromadzenie akcjonariuszy Immofinanz uchwaliło wypłatę dywidendy za rok obrotowy 2020 w wysokości 0,75 euro na akcję, podała spółka.

Alior Bank we współpracy z Biurem Informacji Kredytowej (BIK) udostępnił użytkownikom swojej aplikacji mobilnej dwie nowe funkcjonalności – Raport oraz Alerty BIK, dzięki którym klienci mają możliwość sprawdzenia szczegółowych informacji o swojej historii kredytowej oraz dowiedzą się o ewentualnej próbie wyłudzenia z wykorzystaniem ich danych osobowych, podał bank.

Grupa IMC zakończyła zbiory słonecznika, który w tym sezonie był uprawiany na powierzchni 25,7 tys. ha. W sumie plon tej rośliny wyniósł 91 tys. ton, podała spółka. Dodatkowo w ostatnim czasie spółka zakończyła siew pszenicy ozimej na przyszły sezon.

Energa Operator – spółka zależna Energi z Grupy PKN Orlen – ukończyła modernizację ponad 100 km sieci energetycznych średniego napięcia (SN) oraz czterech kluczowych stacji elektroenergetycznych w woj. kujawsko-pomorskim, podała spółka. Dzięki inwestycji potencjał przyłączeniowy dla OZE wzrósł o 37 MW.

Develia zakończyła z pozytywnym wynikiem dodatkowe badanie due diligence dwóch projektów deweloperskich, które będą realizowane na podstawie umowy współpracy w ramach joint venture z zamiarem realizacji inwestycji mieszkaniowych w Warszawie, zawartej z Grupo Lar Holding Polonia oraz CGLS, podała spółka.

Trans Polonia oraz spółka w 100-proc. zależna – TP sp. z o.o. (kupujący) zawarły ze Svenem Deckersem (sprzedającym) oraz spółką zależną od sprzedającego Geerts BV z siedzibą w Brecht (Belgia) umowę kupna-sprzedaży 100% udziałów spółki transportowej J. Deckers & Zn NV z siedzibą w Brecht za 1,02 mln euro. Jednocześnie kupujący w ramach opcji dysponuje możliwością zakupu 100% udziałów spółki Geerts za cenę 880 tys. euro.

Szacowany wolumen sprzedaży gazu ziemnego grupy Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa (PGNiG) wyniósł szacunkowo 5,87 mld m3 w III kw. br. wobec 5,38 mld m3 rok wcześniej, podało PGNiG. W I-III kw. było to 24,04 mld m3 wobec 22,28 mld m3 zanotowanych rok wcześniej.

Infoscan po zakończeniu negocjacji w sprawie połączenia z Movie Games Mobile (MGM), podjął decyzję o rozpoczęciu procesu przeglądu opcji strategicznych, wspierających rozwój spółki, w tym m.in. możliwości pozyskania nowego inwestora, dokapitalizowania przez obecnych akcjonariuszy lub przejęcia albo połączenia z podmiotem prowadzącym działalność w atrakcyjnej branży, podała spółka.

Kredyt Inkaso przydzielił niezabezpieczone obligacje na okaziciela serii H1 o łącznej wartości nominalnej 4 970 100 zł, podała spółka

Akcjonariusze Bestu podejmą decyzję w sprawie skupu do 500 000 akcji własnych po 30 zł za sztukę w celu umorzenia, wynika z projektów uchwał na nadzwyczajne walne zgromadzenie, zaplanowane na 26 listopada br. Łącznie do akcjonariuszy może w ten sposób trafić 15 mln zł. Spółka przewiduje, że skup akcji zostanie przeprowadzony i rozliczony jeszcze w tym roku.

Wikana Nowe Bronowice, spółka zależna Wikany, zawarła z PKO Bankiem Polskim umowę kredytu inwestorskiego w kwocie 18,4 mln zł oraz umowę kredytu obrotowego odnawialnego w kwocie 1 mln zł, z przeznaczeniem na budowę budynku mieszkalnego wielorodzinnego pod roboczym numerem “B1”, realizowanego przez spółkę zależną przy ul. Wrońskiej w Lublinie w ramach przedsięwzięcia deweloperskiego Nowe Bronowice, podała Wikana.

(ISBnews)Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here