Naga MarketsPrzegląd informacji ze spółek, 19 stycznia 2021r.Rezerwa na ryzyko prawne związane z klauzulami waloryzacyjnymi w umowach kredytów hipotecznych i mieszkaniowych indeksowanych kursem CHF, utworzona w IV kwartale 2020 r., wynosi 439,5 mln zł, podał mBank. Rada nadzorcza Alumetalu zaakceptowała realizację przedsięwzięcia: “Rozbudowa wydziału automatycznego przetwarzania surowców złomowych w Nowej Soli” i wyraziła zgodę na poniesienie przez spółkę zależną – Alumetal Poland – wydatków inwestycyjnych w wysokości 78 mln zł, podała spółka.

Finax

Mercator Medical Thailand (MMT), spółka zależna Mercator Medical, zawarł z Re:use i Helsingborg AB ramową umowę regulującą warunki dostaw rękawic o łącznej wartości 152 666 332,63 zł, podał Mercator.

Te artykuły również Cię zainteresują
Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) zaleciła BNP Paribas Bank Polska wstrzymanie wypłaty dywidendy z zysku w I poł. 2021 roku, w tym także niepodzielonego zysku z lat ubiegłych oraz niepodejmowanie – bez konsultacji z nadzorem – działań mogących skutkować obniżeniem bazy kapitałowej, podał bank.

Ministerstwo Ropy Naftowej i Energii Norwegii zaoferowało Lotos Exploration and Production Norge – spółce Grupy Lotos – oraz PGNiG Upstream Norway – spółce Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa (PGNiG) – udziały w koncesjach na prawo do eksploatacji węglowodorów w obrębie wyznaczonych obszarów (APA) na Norweskim Szelfie Kontynentalnym, podał resort

Quercus Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych (TFI) oczekuje w tym roku dwucyfrowych stóp zwrotu z polskich akcji. Indeks WIG w scenariuszu bazowym powinien dotrzeć do poziomu 60-65 tys. pkt, a we wzroście powinny partycypować wszystkie segmenty rynku – nie tylko mniejsze spółki, poinformował prezes Quercus TFI Sebastian Buczek. Rok 2021 powinien być rekordowy dla branży TFI, a wartość przepływów z depozytów do funduszy może sięgnąć kilkadziesiąt miliardów złotych.

Healthnomic z prywatnej emisji akcji pozyskał 2,5 mln zł i podtrzymuje termin debiutu na NewConnect w 2021 r., podała spółka.

PKO Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych (PKO TFI) we współpracy z PKO Bankiem Polskim uruchomiło fundusz PKO Energii Odnawialnej, podała spółka.

Konsorcjum Mirbudu i jego spółki zależnej Kobylarnia podpisało umowę z Województwem Kujawsko-Pomorskim – Zarządem Dróg Wojewódzkich w Bydgoszczy na rozbudowę odcinka drogi wojewódzkiej nr 548 za 68,81 mln zł brutto, podała spółka.

Dekpol Deweloper wprowadził do oferty 130 pokoi condohotelowych o powierzchniach 22-32 m2 w ramach kompleksu Sol Marina w Gdańsku, podała spółka.

Europejski Bank Inwestycyjny (EBI) uruchomił 100 mln euro nowego finansowania dla Pekao Leasing z przeznaczeniem na inwestycje małych i średnich firm, podał bank. Kredyt zabezpieczony jest gwarancją Banku Pekao.

Posiadany przez Dekpol Deweloper bank ziemi pozwala na wprowadzenie do oferty łącznie ponad 5 tys. lokali na ponad 220 tys. m2 (w tym powierzchni użytkowej mieszkań – PUM i powierzchni użytkowej usług – PUU), poinformował prezes Sebastian Barandziak.

Grupa Orlen uruchomiła na Podkarpaciu pierwszą własną kopalnię gazu ziemnego Bystrowice, podała spółka. Do systemu przesyłowego trafiło ponad 2 mln m3 surowca z nowego złoża. Jeszcze w tym roku, w ramach koncesji na Podkarpaciu, planowane są kolejne odwierty poszukiwawcze.

Novaturas wznowi loty na Teneryfę i do Egiptu w lutym 2021 r., podała spółka. Planowane loty na Teneryfę odbywać się będą ze wszystkich krajów bałtyckich, loty do Egiptu – obecnie tylko z Estonii.

Pointpack podpisał ramową umowę z Payten Payment Solutions (Paytyen Romania), dotyczącą współpracy we wdrożeniu systemu obsługi przesyłek kurierskich Pointpack w punktach handlowych wykorzystujących terminale płatnicze i inne rozwiązania dostarczane przez Payten Romania na terenie Rumunii, podała spółka.

Rada nadzorcza Jastrzębskiej Spółki Węglowej (JSW) ogłosiła postępowanie kwalifikacyjne na stanowisko prezesa w ramach zarządu dziesiątej kadencji, podała spółka.

Sąd zarejestrował połączenie i zmianę nazwy HubStyle na 3R Games, podała spółka. Tym samym na warszawskiej giełdzie pojawiła się nowa spółka gamingowa z Grupy PlayWay. Spółka łączy kompetencje studia deweloperskiego z ponad 10-letnim doświadczeniem w produkcjach VR/AR oraz produkcję i kompetencje wydawnicze Grupy PlayWay.

Feardemic – spółka zależna Bloober Team – wyda grę “One Shell Straight to Hell” na platformę PC 9 lutego 2021 r., podał Bloober Team.

Sieć ośrodków badań klinicznych w Europie Pratia, należąca do Grupy Neuca, objęła 100% udziałów MTZ Clinical Research (MTZ) – firmy specjalizującej się w projektach z zakresu badań klinicznych faz wczesnych, onkologii i hematologii, podała Neuca. Prowadzone przez MTZ projekty wczesnofazowe (“first-in-human”) realizowane są w kilku ośrodkach w Europie i kilkunastu na świecie.

Develia zawarła umowy, na podstawie których nabyła prawo użytkowania wieczystego nieruchomości położonej w Gdańsku przy ul. Przemyskiej oraz nieruchomości położonej w Gdańsku przy ul. Zamojskiej, podała spółka. Cena wyniosła 24,8 mln zł netto w pierwszym przypadku i 5,5 mln zł netto w drugim przypadku. Na pierwszej działce Develia planuje zrealizować projekt na ok. 380 lokali mieszkalnych, a na drugiej – na ok. 86 mieszkań.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here