Naga Markets

Przegląd informacji ze spółekFerro szacuje nakłady inwestycyjne na nieco ponad 30 mln zł w br., podała spółka.

OPTeam odnotował 3,43 mln zł skonsolidowanej straty netto przypisanej akcjonariuszom jednostki dominującej w I poł. 2022 r. wobec 2,38 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 29,4 mln zł w I poł. 2022 r. wobec 33,13 mln zł rok wcześniej.Grupa Newag odnotowała stratę netto w wysokości 5,4 mln zł w I poł. br., podczas gdy w analogicznym okresie roku poprzedniego zysk wyniósł 32 mln zł, podała spółka, powołując się na wstępne dane.

Ferro odnotowało 18,6 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w II kw. 2022 r. wobec 57,82 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 224,21 mln zł w II kw. 2022 r. wobec 219,28 mln zł rok wcześniej.

Nadzwyczajne walne zgromadzenie GTC zarządziło przerwę w obradach do 26 września, podała spółka. Przed przerwą nie przegłosowano uchwały o podwyższeniu kapitału.

W odpowiedzi na zaproszenie do składania ofert sprzedaży akcji Master Pharm, zostały złożone 3 oferty na łączną liczbę 2 623 000 akcji, stanowiących 12,2% kapitału zakładowego spółki i uprawniających do 14,85% głosów na walnym zgromadzeniu, podał Master Pharm.

Zarząd spółki Moonlit otrzymał od Michała Gardeły rezygnację z pełnienia funkcji prezesa zarządu, skuteczną z dniem 20 września 2022 r., podała spółka.

Rada nadzorcza Seleny FM powołała z dniem 1 października br. Krzysztofa Ościłowicza na członka zarządu ds. finansowych (CFO), podała spółka. Powołanie do zarządu następuje na okres wspólnej trzyletniej kadencji, która rozpoczęła się 27 maja 2021 r.

XTB

CD Projekt jest zadowolony z rosnącego zainteresowania “Cyberpunkiem 2077” na fali serialu w serwisie Netflix. Dostaje sygnały, że po grę sięgają nie tylko nowi, ale również wiele graczy chętnie powraca do gry po dłuższym czasie, poinformowała ISBtech vice president ds. relacji inwestorskich Karolina Gnaś.

Ciech chce zwiększyć udział sprzedaży segmentu agro poza Polską do ok. 50% w ciągu kilku lat, w porównaniu do ok. 40% obecnie, podała spółka. Hiszpania jest dwunastym europejskim krajem, w którym dostępny będzie w sprzedaży środek ochrony roślin Halvetic.

DB Energy odnotowało 8,23 mln zł skonsolidowanego zysku netto w roku obrotowym 2021/2022 (lipiec 2021 – czerwiec 2022) wobec 2,51 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

DataWalk Inc. – spółka zależna DataWalk – otrzymała zamówienie z DLT Solutions LLC w USA, którego przedmiotem jest sprzedaż licencji w zakresie zastosowań związanych z działalnością klienta docelowego – Wydziału Dochodzeń Kryminalnych US Army na wykorzystanie platformy analitycznej DataWalk w zastosowaniach związanych z inwestygacją śledczą, podała spółka.

Pure Biologics zmodyfikowała plan rozwoju w projekcie PB004, wprowadzając fazę 0, która zaplanowana jest na IV kw. 2023 r., podała spółka. W ramach fazy 0 spółka na samym początku rozwoju klinicznego planuje uzyskać pierwsze, istotne informacje nt. efektywności związku.

Serinus rozpoczął prace wiertnicze na odwiercie poszukiwawczym Moftinu Nord-1 w Rumunii, podała spółka.

Unihouse – spółka zależna Unibepu produkująca budynki modułowe w technologii drewnianej – podpisał umowę Everest Development 2 na w realizację w technologii modułowej 71 dwukondygnacyjnych budynków w ośrodku wypoczynkowym Holiday Park & Resort w Jeleniej Górze, podał Unibep. Wartość umowy to 18,5 mln zł netto.

Immofinanz nabył 53 nieruchomości handlowe w Czechach, Polsce, Słowacji i na Węgrzech od swojego większościowego udziałowca – CPI Property Group (CPIPG) za 324,2 mln euro, podała spółka.

Gra “Serial Cleaners” będzie miała premierę w wersji na Nintendo Switch w Europie 6 października, podał Draw Distance. Spółka podtrzymała, że gra będzie miała premierę 22 września br. na platformach Steam, Epic, GOG, PlayStation 5, PlayStation 4, Xbox Series X|S, Xbox One i Nintendo Switch, choć dodała, że wyjątki będą dotyczyły Japonii i Korei Południowej.

Global Cosmed odnotował 0,22 mln zł skonsolidowanej straty netto przypisanej akcjonariuszom jednostki dominującej w II kw. 2022 r. wobec 1,86 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

Kogeneracja odnotowała 76,78 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w I pol.. 2022 r. wobec 82,28 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

Grupa Azoty zawarła ramową umowę z Polską Grupą Importową “Premium” na zakup węgla importowanego na cele energetyczne, podała spółka. Szacunkowa łączna wartość dostaw w 2022 roku wyniesie ok. 110 mln zł netto.

Rada Funduszu Wsparcia Kredytobiorców (FWK) na podstawie danych o wielkości portfeli kredytów mieszkaniowych z opóźnieniem w spłacie kapitału lub odsetek przekraczającym 90 dni ustaliła wysokość składki dla ING Banku Śląskiego na 7,2 mln zł oraz na 7,3 mln zł dla grupy kapitałowej, podał bank.

(ISBnews)Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here