Naga Marketsdzwonek gpw gieła papierów wartościowychPrzegląd informacji z GPW to nowy cykl artykułów, w którym przyjrzymy się najważniejszym informacjom z polskiego rynku akcji. Skupimy się przede wszystkim na informacjach opublikowanych po zakończeniu poprzedniej sesji. Wpisy będą zamieszczane wczesnym rankiem, żeby każdy mógł być na bieżąco jeszcze przed rozpoczęciem sesji.

Zatwierdzenie prospektu emisyjnego RPC

Zarząd Zakładów Magnezytowych „ROPCZYCE” S.A. poinformował, że 8 października Komisja Nadzoru Finansowego zatwierdziła prospekt emisyjny Spółki. W wyniku tego do obiegu trafi 460 137 akcji zwykłych na okaziciela serii D o wartości nominalnej 2,50 zł oraz 1 946 517 akcji zwykłych na okaziciela serii E, również o wartości nominalnej 2,50 zł każda. Zatwierdzony prospekt emisyjny zostanie opublikowany 11.10.2018 na stronie internetowej Spółki.

Te artykuły również Cię zainteresują
rpc ropczyce wykres
RPC D1 Źródło: xStation

Znacząca umowa na badania kliniczne Selvita

W dniu 8 października Selvita S.A. zawarła umowę ramową z towarzyszącym zleceniem ze spółką Icon Clinical Research Limited z siedzibą w Dublinie, Irlandia (“Icon”), podmiotem posiadającym blisko trzydziestoletnie doświadczenie w realizacji badań klinicznych faz I – IV, m.in. w badaniach wczesnych faz w dziedzinie onkologii.

Przedmiotem zlecenia będzie dokonanie przez Icon w imieniu Spółki zgłoszenia IND (nowego leku eksperymentalnego) do amerykańskiej Agencji Żywności i Leków oraz przeprowadzenie pierwszej fazy badań klinicznych dla projektu SEL120.

Prace będą prowadzone w ramach projektu WIND-P0, którego celem jest przeprowadzenie kompleksowych badań przedklinicznych oraz wprowadzenie do badań klinicznych wybranej przez Spółkę cząsteczki o największym potencjale terapeutycznym jako nowego, innowacyjnego leku przeciwnowotworowego. Szacowany koszt zlecenia wynosi 3 841 209,06 EUR.

slv selvita wykres
SLV D1 Źródło: xStation

Informacja o liczbie sprzedanych i przekazanych lokali przez Grupę LC Corp

Zarząd LCC przekazał informacje o sprzedaży i przekazaniach lokali przez spółki z Grupy LC Corp za trzy kwartały 2018 roku. W tym okresie sprzedano 1397 lokali na podstawie notarialnych umów deweloperskich i przedwstępnych. Liczbę pomniejszono o umowy rozwiązane. W 2017 roku w analogicznym okresie liczba ta wyniosła 1429.

Liczba ostatecznych umów sprzedaży (przekazań) w trzech kwartałach roku wyniosła 1653 (w 2017 roku 1515).

lcc lc corp wykres
LCC D1 Źródło: xStation


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here