Naga Marketsdzwonek gpw gieła papierów wartościowychPrzegląd informacji z GPW to nowy cykl artykułów, w którym przyjrzymy się najważniejszym informacjom z polskiego rynku akcji. Skupimy się przede wszystkim na informacjach opublikowanych po zakończeniu poprzedniej sesji. Wpisy będą zamieszczane wczesnym rankiem, żeby każdy mógł być na bieżąco jeszcze przed rozpoczęciem sesji.

BGŻ BNP Paribas spełnia wszystkie warunki dotyczące nabycia podstawowej działalności Raiffeisen Bank Polska

Zarząd Banku BGŻ BNP Paribas S.A. („Bank”) informuje, że 11 października spełniły się lub odstąpiono od wszystkich warunków realizacji podziału Raiffeisen Bank Polska S.A. („RBPL”). Wydzielono majątek RBPL, przeniesienie go na Bank nastąpi w dniu zarejestrowania podwyższenia kapitału zakładowego spółki w związku z podziałem przez sąd rejestrowy. Szacuje się, że nastąpi to 31 października.

Te artykuły również Cię zainteresują
Umowa transakcyjna Banku z Raiffeisen Bank International AG i BNP Paribas SA w sprawie nabycia podstawowej działalności RBPL z wyłączeniem działalności w zakresie walutowych kredytów hipotecznych została podpisana 10 kwietnia tego roku.

LC Corp nabył nieruchomości w Krakowie

W dniu 11 października LC Corp zawarła umowę kupna od podmiotu niepowiązanego prawa własności oraz prawa użytkowania wieczystego zabudowanych nieruchomości położonych w Krakowie przy ulicy Centralnej. Łączna powierzchnia wynosi 5,2 ha, a kwota zakupu wyniosła 48 mln zł. Spółka zamierza zrealizować na przedmiotowych nieruchomościach projekt inwestycyjny z szacowaną ilością ok. 1150 lokali mieszkalnych. Planowany początek sprzedaży w ramach tego projektu to II kwartał 2019 r.

wykres lcc lc corp 12.10.2018
LCC D1, źródło: xStation

AmRest podwyższa kapitał zakładowy z wyłączeniem praw poboru

Zgodnie z upoważnieniem Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy z dnia 6 czerwca Rada Dyrektorów Spółki podjęła uchwałę o podwyższeniu kapitału zakładowego z wyłączeniem praw poboru w wysokości efektywnej 70 mln euro (z uwzględnieniem wartości nominalnej i premii emisyjnej).

Kapitał Zakładowy AmRest zostanie przeprowadzony w drodze subskrypcji prywatnej, która potrwa maksymalnie 24 godziny i będzie skierowana wyłącznie do inwestorów kwalifikowanych i instytucjonalnych.

wykres eat amrest 12.10.2018
EAT D1, źródło: xStationConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here