Naga Markets


Zapraszam na przegląd kilku ciekawie wyglądających par techniką Ichimoku. Są to wykresy dzienne, potwierdzenie jest z wykresów tygodniowych dlatego powinny być one aktualne przez dłuższy czas. Dlaczego wykresy dzienne? Są one najważniejszym okresem czasowym, na podstawie którego podejmowane są długoterminowe decyzje, dlatego sygnały na nich są o wiele bardziej wymowne niż na mniejszych. Pozwalają również grać z dużym spokojem, nawet osobom, które pracują zawodowo i to praktycznie niezależnie od godzin w jakich mamy wolny czas. Można je analizować rano i podejmować decyzje inwestycyjne, można również robić to późnym wieczorem po zamknięciu USA.
Technika Ichimoku z kolei narzuca nam prawidłowe zachowania, czyli grę z trendem, wchodzenie najczęściej po korektach zgodnie z tym co mówi nam wyższy okres czasowy:

AUD/USD:

O parze pisałem w weekendowym przeglądzie Ichimoku. Nadal czekam na test dolnego ograniczenia chmury. Jeśli cena odbije od niego (oraz od linii Kijun, która również tam się znajduje co dodatkowo go wzmacnia) warto będzie szukać pozycji krótkiej.


Przegląd Ichiomoku D1 19 sierpnia 2014: AUDUSD, EURJPY, EURSEK, GBPNZD


EUR/JPY:

Cena cały czas odbija od linii Kijun, która stanowi opór w trendzie spadkowym. Na wykresie tygodniowym cena jest w chmurze i zwiastuje to możliwość spadku do dolnego jej ograniczenia co daje nawet 400 pipsów potencjalnego zysku.


Przegląd Ichiomoku D1 19 sierpnia 2014: AUDUSD, EURJPY, EURSEK, GBPNZD


EUR/SEK:

Teraz nieco bardziej egzotyczna para, czyli Euro do Korony szwedzkiej. Para ma dość dobrą zmienność i potrafi przez długi okres zachowywać trendy. W czwartek spadła poniżej chmury Ichimoku i cały czas dolne ograniczenie Kumo jest respektowane. Pozycja krótka wydaje się być dobrym pomysłem, mimo że na wykresie tygodniowym wsparcie jest oddalone jedynie o 500pipsów (co w przypadku tej pary nie jest dużą wielkością). Natomiast i tak w najgorszym przypadku zostanie zachowany stosunek zysku do ryzyka 2:1.


Przegląd Ichiomoku D1 19 sierpnia 2014: AUDUSD, EURJPY, EURSEK, GBPNZD


GBP/NZD:

Dzisiaj trwa bardzo silna korekta spadkowa na Funcie, a to może dawać okazje inwestycyjne. Jedną z nich może być GBP/NZD. Cena odbiła od chmury, wzrosła i znowu spada w kierunku silnego wsparcia. Można będzie rozważać pozycje długie ze stop lossem poniżej minimum z zeszłego tygodnia i celem na ostatnich maksimach. Powinno dać to pozycje z potencjałem 4-5 razy większym niż ryzyko.


Przegląd Ichiomoku D1 19 sierpnia 2014: AUDUSD, EURJPY, EURSEK, GBPNZD

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułBofA Merrill: Co powie Yellen – i dlaczego nie będzie to temat stóp?
Następny artykułDukascopy bez sternika? Prezes odchodzi!
Redaktor Naczelny Comparic.pl. Trader od 2003r., zawodowo od 2006r. na rynku Forex. Zwolennik technicznego podejścia do rynków - obecnie skupia się na technice Ichimoku oraz Price Action, z której prowadzi szkolenia i seminaria. Szczególną uwagę w tradingu zwraca na korzystny stosunek zysku do ryzyka. Prelegent na wielu konferencjach dotyczących inwestowania na rynkach kapitałowych, jako wykładowca współpracuje z największymi brokerami w Polsce i na świecie. Wiceprezes Fundacji FxCuffs - Edukacja i Rozwój Rynków Finansowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here