Naga MarketsZapraszam na przegląd najciekawszych par techniką Ichimoku:

EUR/AUD:

Para jest w trendzie spadkowym, natomiast na razie trwa korekta, która doszła do chmury Ichimoku. Stanie się tak kiedy Chinkou Span było poniżej ceny. Może tak stać się w kolejnym ataku na Kumo, dlatego warto obserwować parę.EUR/USD:

Potrzeba ciągle głębszej korekty na Eurodolarze. Rośnie Kijun, które niedługo może wyjść ponad chmurę i stanowić wsparcie, po odbiciu od którego wystąpi sygnał kupna.GBP/JPY:

Było sporo pytań o tą parę. Ostatnią świecę można dopiero uznać za sygnalną. Pin bar zamknięty pod chmurą (kolor przy tej świecy nie jest ważny), pozwolił otworzyć pozycje krótkie ze stop lossem powyżej jego. Cena przebiła wsparcie i powinna spaść kolejne 200 pipsów.NZD/JPY:

Na wykresie 4-godzinnym jest sygnał sprzedaży. Cena wybiła z chmury i można otwierać pozycje krótkie. Przyjrzeć jednak zawsze trzeba się również wykresowi dziennemu.NZD/JPY D1:

Wyraźnie widać odbicie od linii Kijun, które może stanowić sygnał kupna i powstrzymuje od otwierania shortów z wykresu H4. Dlatego warto zawsze przenieść się na wyższy interwał.

W przypadku jeśli świeca dzienna zamknie się pod niebieską linią można będzie otwierać pozycje krótkie z celem na górnym ograniczeniu chmury.
Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułMożliwa korekta na EURAUD
Następny artykułCiesz się Wielkanocnym Bonusem nawet do 100%
Redaktor Naczelny Comparic.pl. Trader od 2003r., zawodowo od 2006r. na rynku Forex. Zwolennik technicznego podejścia do rynków - obecnie skupia się na technice Ichimoku oraz Price Action, z której prowadzi szkolenia i seminaria. Szczególną uwagę w tradingu zwraca na korzystny stosunek zysku do ryzyka. Prelegent na wielu konferencjach dotyczących inwestowania na rynkach kapitałowych, jako wykładowca współpracuje z największymi brokerami w Polsce i na świecie. Wiceprezes Fundacji FxCuffs - Edukacja i Rozwój Rynków Finansowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here