Naga MarketsZapraszam na przegląd najciekawszych par techniką Ichimoku. Więcej o samej strategii dowiedzieć się z darmowego szkolenia z Ichimoku mojego autorstwa w strefie learn na Comparic: LINK. Znajduje się tam również świetne 8-godzinne szkolenie “Trading po pracy”. Wszystko oczywiście za darmo. Zaczynamy:

EUR/AUD:

Para zbliża się do linii Kijun, która zadziałać może jako opór. Jeśli nastąpi odbicie od niej, najlepiej przy jednoczesnym wystąpieniu sygnału sprzedaży z formacji świecowych, można otwierać pozycje krótkie.EUR/USD:

Niestety wczorajsza pozycja na Eurodolarze zakończyła się stratą. Na żółto zaznaczyłem prawidłowy sygnał kupna (słaby ponieważ wybicie z chmury spadkowej). Pozycja została zamknięta dzisiaj na stop lossie. Cały czas może nastąpić kolejny sygnał do otwierania longów jeśli cena znowu wyjdzie z chmury. Warunkiem jest też utrzymanie się zielonej linii Chinkou Span nad ceną.GBP/CAD:

Cena wybija z chmury spadkowej dając słaby sygnał kupna. Najlepiej zaczekać na ponowny jej test i dopiero otwierać pozycje długie. Da to dużo mniejszy stop loss, a co za tym idzie korzystniejszy stosunek zysku do ryzyka, który jest kluczowy na rynku. Pozwala on przy takim samym ryzyku procentowym całości kapitału, zarobić znacznie więcej. Jeśli celujemy w 200 pipsów zysku i ryzykujemy 2% kapitału, to w przypadku kiedy stop loss wynosi 50 pips zarobimy 8%, jednak jeśli wyniesie on 20pips, zarobimy aż 20%!.GBP/JPY:

Ciekawa sytuacja na Funcie do Jena. Dzisiaj był sygnał sprzedaży, który bardzo szybko doszedł do wsparcia. Stop loss przy transakcji wyniósłby około 20 pipsów podczas, gdy wsparcie znajdowało się 70 pips niżej. Obecnie znowu może wystąpić sygnał sprzedaży, a poziom który kilka razy zatrzymywał cenę, wreszcie przebity.
Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułNomura: Techniczne spojrzenie na USD/JPY i EUR/USD
Następny artykułFormacja RGR na AUDCHF
Redaktor Naczelny Comparic.pl. Trader od 2003r., zawodowo od 2006r. na rynku Forex. Zwolennik technicznego podejścia do rynków - obecnie skupia się na technice Ichimoku oraz Price Action, z której prowadzi szkolenia i seminaria. Szczególną uwagę w tradingu zwraca na korzystny stosunek zysku do ryzyka. Prelegent na wielu konferencjach dotyczących inwestowania na rynkach kapitałowych, jako wykładowca współpracuje z największymi brokerami w Polsce i na świecie. Wiceprezes Fundacji FxCuffs - Edukacja i Rozwój Rynków Finansowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here