Naga MarketsZapraszam na przegląd najciekawszych setupów techniką Ichimoku:

AUD/USD:

Cena wyszła dołem z chmury dając sygnał sprzedaży. Wszystko ułożone jest prawidłowo pod shorty – martwić może jedynie wąska chmura. Czy na pewno będzie to dobry sygnał sprzedaży? Warto przenieść się na wyższy okres czasowy.AUD/USD D1:

Cena jest w chmurze, ale odbija od linii Kijun, która stanowi wsparcie dla ceny. Nie warto ryzykować w tym wypadku, mimo że wykres 4-godzinny pokazuje shorty.GBP/JPY:

Para będąca w trendzie wzrostowym przechodzi gwałtowną korektę spadkową. Obecnie cena odbija od chmury, która skierowana jest wyraźnie w górę. To mógłby być sygnał kupna, jednak Chinkou Span jest pod ceną uniemożliwiając otwarcie pozycji długiej. Bardzo prawdopodobna jest kilkudniowa konsolidacja, zanim Chinkou Span (zielona linia) przebije się ponad cenę.NZD/JPY:

Para dała poprawny sygnał kupna w nocy, który jednak zakończyłby się stop lossem. Pozostaje ona w trendzie wzrostowym, mimo to prawdopodobna wydaje się dłuższa konsolidacja podobnie jak w przypadku pary Funt/Jen.USD/CAD:

Para dała wczoraj sygnał kupna, wyraźnie wybijając z chmury i tworząc wzrostowy pin bar (zaznaczony na wykresie). Obecnie znajduje się pod wsparciem i kolejne 60 pipsów może być bardzo trudne do pokonania.
Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułBNPP: Stosunek zysku do ryzyka po stronie longów na USD/JPY
Następny artykułKontynuacja wzrostów na EURAUD
Redaktor Naczelny Comparic.pl. Trader od 2003r., zawodowo od 2006r. na rynku Forex. Zwolennik technicznego podejścia do rynków - obecnie skupia się na technice Ichimoku oraz Price Action, z której prowadzi szkolenia i seminaria. Szczególną uwagę w tradingu zwraca na korzystny stosunek zysku do ryzyka. Prelegent na wielu konferencjach dotyczących inwestowania na rynkach kapitałowych, jako wykładowca współpracuje z największymi brokerami w Polsce i na świecie. Wiceprezes Fundacji FxCuffs - Edukacja i Rozwój Rynków Finansowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here