Naga MarketsZanim zacznę przegląd Ichimoku przypominam, że darmowe szkolenie z
Ichimoku mojego autorstwa w strefie learn na Comparic: LINK. Znajduje się tam również świetne 8-godzinne szkolenie “Trading po pracy”. oraz 20 filmików edukacyjnych od Consilium Invest. Wszystko oczywiście za darmo.

Na rynkach trwają korekty wczorajszych silnych ruchów co powinno pozwolić na otwarcie jakiejś pozycji. Nie widać jeszcze zbyt wielu okazji, jednak 3 możliwości już się pojawiły:

AUD/USD:

Para w silnym wzrostowym momentum dzisiaj prawie oszukała grających Ichimoku wybijając z chmury. Na szczęście żadna świeca H4 nie była wzrostowa co powstrzymało nas od otwierania longów. Jednak kolejne wyjście górą będzie sygnałem kupna – warto obserwować parę ponieważ trend jest niezwykle silny i potwierdzony na interwale dziennym.EUR/AUD:

Korekta na Dolarze australijskim skutkuje wybiciem górą na parze do Euro. Chinoku Span (zielona linia) znajduje się jednak cały czas pod ceną co nie pozwala otwierać pozycji. Gdyby AUD miał się dalej osłabiać możliwy jest sygnał kupna w tym tygodniu jak Chinoku będzie nieco wyżej.NZD/JPY:

Gwiazdą ostatniego tygodnia był niewątpliwie Dolar nowozelandzki, który po dzisiejszych słabych danych znajduje się w dynamicznej korekcie spadkowej. Na parze z Jenem widzimy wybicie z chmury, które jest sygnałem kupna. Martwi jedynie duży stop loss, dlatego warto zaczekać na mniejszą korektę i ponowne wybicie lub odbicie od chmury. Potwierdzi to koniec korekty i pozwoli otworzyć pozycję z korzystniejszych stosunkiem zysku do ryzyka.

Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here