Naga MarketsNa rynku nadspodziewanie dużo potencjalnych sygnałów. Aż na 7 parach mogą wystąpić w najbliższym czasie sprzyjające warunki do otwierania pozycji techniką Ichimoku. Zaczynamy:

AUD/USD:

Cena doszła do linii Kijun i odbicie od niej może być sygnałem kupna pod warunkiem, że linia Chinkou będzie ponad ceną. Możliwy jest również spadek do chmury i wtedy wybicie z niej również będzie sygnałem kupna.EUR/AUD:

Podobna sytuacja jest na parze Euro do Dolara australijskiego. Cena dochodzi do linii Kijun i odbicie od niej będzie sygnałem sprzedaży.EUR/CAD:

Na parze z Dolarem kanadyjskim Euro potrzebuje jeszcze większego umocnienia, żeby zbliżyć się do Kijun. Na D1 cena jest w chmurze co sugeruje zejście do dolnego jej ograniczenia, czyli nawet 350 pipsów.GBP/AUD:

Na parze Funt do Dolara australijskiego cena również zbliża się do linii Kijun. Sytuacja jest o tyle ciekawa, że pokrywa się ona z dolnym ograniczeniem chmury na D1 co znacząco ją wzmacnia. Warto zaczekać na potwierdzenie i odbicie, które oznaczać będzie powrót do trendu i dalsze gwałtowne spadki.GBP/CHF:

Tutaj z kolei cena już odbiła od wsparcia w postaci linii Kijun. Z H4 nie ma sygnału kupna ponieważ świeca jest spadkowa, ale na wykresie H1 można zobaczyć świecę pin bar, która może posłużyć do otwierania pozycji długiej. Kontynuacja wzrostów oznaczać będzie wybicie z chmury na D1, a co za tym idzie możliwość rozwinięcia się dłuższego trendu.USD/CAD:

Cena odbiła od wsparcia pokazując siłę popytu, jednak w tym ruchu nie ma większej dynamiki, co może sugerować powrót do ostatniego niedźwiedziego momentum. W przypadku wyraźnego sygnału sprzedaży po odbiciu od Kijun można otwierać pozycje krótkie pamiętając jednak o bliskości wsparcia. Przebicie go powinno oznaczać dużo głębszą korektę, która z D1 ma zasięg około 200 pipsów.USD/CHF:

Korekta doszła do linii Kijun pokrywającej się ze wsparciem, które tworzy seria szczytów z H4. Zatrzymanie ruchu na południe w tych okolicach jest dość prawdopodobne i odbicie będzie sygnałem kupna. Martwić może bliskość chmury na wykresie dziennym, co powoduje że pozycja ma gorszy potencjał od tych przedstawionych wcześniej.
Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułStrefa wsparcia na USDJPY
Następny artykułAnalizator Walutowy – 33% analityków za odreagowaniem na EUR/USD
Redaktor Naczelny Comparic.pl. Trader od 2003r., zawodowo od 2006r. na rynku Forex. Zwolennik technicznego podejścia do rynków - obecnie skupia się na technice Ichimoku oraz Price Action, z której prowadzi szkolenia i seminaria. Szczególną uwagę w tradingu zwraca na korzystny stosunek zysku do ryzyka. Prelegent na wielu konferencjach dotyczących inwestowania na rynkach kapitałowych, jako wykładowca współpracuje z największymi brokerami w Polsce i na świecie. Wiceprezes Fundacji FxCuffs - Edukacja i Rozwój Rynków Finansowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here