Naga MarketsPoczątek tygodnia może przynieść kilka ciekawych sygnałów. Nie podobają mi się pary z Jenem: EUR/JPY i GBP/JPY, które mogą dać sygnały sprzedaży dlatego ich nie pokażę. Wybrałem inne, według mnie bardziej prawidłowe i zgodne z długoterminowym trendem sygnały.
Zapraszam do obejrzenia darmowego szkolenia z Ichimoku mojego autorstwa w strefie learn na Comparic: LINK. Znajduje się tam również świetne 8-godzinne szkolenie “Trading po pracy”. Wszystko oczywiście za darmo.
Zaczynamy:

AUD/JPY:

Para dała sygnał kupna jednak potencjalny stop loss jest nieco za daleko. Idealnie byłoby gdyby cena znowu spadła i wybiła. Wtedy stop loss poniżej lokalnego minimum da o wiele bardziej korzystny stosunek zysku do ryzyka.EUR/USD:

To może być doskonały sygnał kupna. Cena jest w chmurze i wybicie z niej pozwoli otwierać pozycje długie z zaledwie 15 – 20 pipsowym stop lossem. Potrzeba jednak potwierdzenia w postaci wzrostowej świecy zamykającej się powyżej Kumo. Kolejnym plusem dla pozycji jest wykres dzienny – cena znajduje się tam na linii Kijun, która w trendzie wzrostowym stanowi wsparcie. Mamy więc potencjalne zatrzymanie dla ceny z dwóch różnych interwałów.GBP/USD:

Cena spadła pod Kijun, a teraz wybicie ponad tą linię będzie sygnałem kupna. Tym bardziej, że cena zatrzymała się w pobliżu wsparcia. Wykres dziennym również jest wyraźnie wzrostowy.

Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here