Naga MarketsJeśli nie wiedzą Państwo co to takiego Ichimoku i dlaczego jest skuteczne, zapraszam na bezpłatny webinar już ten poniedziałek o 19:00. Zapisy na stronie: LINK w zakładce webinary. Zapraszam.
Teraz krótkie podsumowanie tego co pokazywałem na początku tygodnia oraz okazja inwestycyjna:
EUR/JPY:
Para odbijała od linii Kijun (niebieskiej), która stanowi opór w trendzie spadkowym. Jak widać można było otwierać pozycję krótką w poniedziałek i teraz byłaby ona około 130 pipsów na plusie. Długoterminowym celem tej transakcji jest dolne ograniczenie chmury z wykresu tygodniowego czyli kolejne 400 pipsów.

 

 

EUR/ZAR:
Pozycja krótka na tej parze ze względu na duży dodatni swap jest bardzo opłacalna. Dzisiaj cena przetestowała chmurę wyraźnie ją odrzucając. Jeśli tak się zakończy sesja to na początku przyszłego tygodnia warto będzie szukać pozycji krótkich. Celem znowu będzie dolne ograniczenie chmury z W1, co pozwoli trzymać dość długo pozycję i cieszyć się pasywnym zyskiem z punktów swapowych.

 

NZD/JPY:
To kolejna para, na której pokazywałem możliwe wejście. Jak widać w piątek był sygnał sprzedaży po odbiciu od chmury, a w poniedziałek można było śmiało otwierać shorty na 50% zniesienia sygnalnej świecy co dawało 25 pipsowy stop loss. Obecnie pozycja ta jest na ponad 100 pipsowym zysku.

 tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułCredit Agricole: Czy osłabienie AUD jest tymczasowe?
Następny artykułWikipedia dzięki datkom w Bitcoinach zarobiła 140tys. USD w tydzień!
Redaktor Naczelny Comparic.pl. Trader od 2003r., zawodowo od 2006r. na rynku Forex. Zwolennik technicznego podejścia do rynków - obecnie skupia się na technice Ichimoku oraz Price Action, z której prowadzi szkolenia i seminaria. Szczególną uwagę w tradingu zwraca na korzystny stosunek zysku do ryzyka. Prelegent na wielu konferencjach dotyczących inwestowania na rynkach kapitałowych, jako wykładowca współpracuje z największymi brokerami w Polsce i na świecie. Wiceprezes Fundacji FxCuffs - Edukacja i Rozwój Rynków Finansowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here