Naga MarketsZapraszam na przegląd ciekawie wyglądających par techniką Ichimoku. Są to wykresy dzienne, potwierdzane przez wygląd wykresów tygodniowych na oryginalnych ustawieniach Ichimoku. Sygnały z interwału D1 są bardziej skuteczne niż z niższych interwałów, można wtedy też analizować dużo więcej par, w tym egzotyczne z korzystnymi swapami. Zaczynamy:
AUD/USD:
Aussie spadło przebijając chmurę i później testując ją od dołu. Widać wyraźną reakcję w piątek odrzucającą wyższe poziomy. Korekta powinna doprowadzić parę jeszcze około 100 pipsów niżej do linii Kijun na wykresie tygodniowym oraz wsparcia.

 

 

EUR/JPY:
Euro do Jena walczy z linią Kijun. Jeśli dzisiejsza świeca dzienna zamknęłaby się na minusie, warto rozważyć pozycję krótką, z pierwszym celem na minimum z końca lipca. Długoterminowym celem będzie dolne ograniczenie chmury, w której znajduje się obecnie cena na wykresie tygodniowym.

 

 

EUR/TRY:
Para posiada bardzo dobre swapy na pozycje krótkie. Więcej o swap przeczytać można w dziale Gry ze Swap: LINK. Cena jest poniżej chmury i w piątek nastąpił test i jej odrzucenie. Trend spadkowy powinien trwać dalej, a w związku z tym, że przetrzymywanie pozycji krótkiej daje zarobić warto szukać większego celu z wykresu tygodniowego. Pierwsze większe wsparcie jest w okolicach 2.770.

 

 

EUR/ZAR:
Kolejna dość egzotyczna para i kolejna z dużym dodatnim swapem. Podobna sytuacja jak na EUR/TRY tylko jeszcze lepiej wygląda poziom, od którego odbiła cena w piątek, ponieważ znajduje się tam też linia Kijun. To wszystko sprawia, że warto rozważać pozycje krótkie.

 

 

NZD/JPY:
Tym razem mniej egzotyczna para, z niekorzystnym swapem, ale dobrym sygnałem. Cena odbiła od chmury, obecnie nastąpiło 50% zniesienia piątkowej świecy. Ewentualna pozycja krótka będzie miała stosunek zysku do ryzyka 5:1, celując w najbliższe wsparcie. Martwi jednak wykres tygodniowy, gdzie Kijun jest niedaleko pod ceną. Dopiero zejście poniżej pozwoliłoby otwierać shorty.

 Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here