Naga MarketsZapraszam na przegląd ciekawie wyglądających par techniką Ichimoku. Są to wykresy dzienne, potwierdzane przez wygląd wykresów tygodniowych na oryginalnych ustawieniach Ichimoku. Sygnały z interwału D1 są bardziej skuteczne niż z niższych interwałów, można wtedy też analizować dużo więcej par, w tym egzotyczne z korzystnymi swapami. Zaczynamy:

AUD/USD:

Aussie spadło przebijając chmurę i później testując ją od dołu. Widać wyraźną reakcję w piątek odrzucającą wyższe poziomy. Korekta powinna doprowadzić parę jeszcze około 100 pipsów niżej do linii Kijun na wykresie tygodniowym oraz wsparcia.EUR/JPY:

Euro do Jena walczy z linią Kijun. Jeśli dzisiejsza świeca dzienna zamknęłaby się na minusie, warto rozważyć pozycję krótką, z pierwszym celem na minimum z końca lipca. Długoterminowym celem będzie dolne ograniczenie chmury, w której znajduje się obecnie cena na wykresie tygodniowym.EUR/TRY:

Para posiada bardzo dobre swapy na pozycje krótkie. Więcej o swap przeczytać można w dziale Gry ze Swap: LINK. Cena jest poniżej chmury i w piątek nastąpił test i jej odrzucenie. Trend spadkowy powinien trwać dalej, a w związku z tym, że przetrzymywanie pozycji krótkiej daje zarobić warto szukać większego celu z wykresu tygodniowego. Pierwsze większe wsparcie jest w okolicach 2.770.EUR/ZAR:

Kolejna dość egzotyczna para i kolejna z dużym dodatnim swapem. Podobna sytuacja jak na EUR/TRY tylko jeszcze lepiej wygląda poziom, od którego odbiła cena w piątek, ponieważ znajduje się tam też linia Kijun. To wszystko sprawia, że warto rozważać pozycje krótkie.NZD/JPY:

Tym razem mniej egzotyczna para, z niekorzystnym swapem, ale dobrym sygnałem. Cena odbiła od chmury, obecnie nastąpiło 50% zniesienia piątkowej świecy. Ewentualna pozycja krótka będzie miała stosunek zysku do ryzyka 5:1, celując w najbliższe wsparcie. Martwi jednak wykres tygodniowy, gdzie Kijun jest niedaleko pod ceną. Dopiero zejście poniżej pozwoliłoby otwierać shorty.
tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here